Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2010-01-28

Schneider Electric nabył firmę Cimac

Schneider Electric nabył firmę Cimac

24 stycznia 2010 Schneider Electric wykupił firmę Cimac, wiodącego integratora systemów przemysłowych i rozwiązań automatyzacji na Bliskim Wschodzie rejonie Zatoki Perskiej. Dzięki tej transakcji, Schneider Electric będzie w stanie wspierać nowe możliwości na szybko rosnącym rynku automatyki m.in. we wszystkich państwach Zatoki Perskiej, jednocześnie oferując kompleksowe usługi w innych krajach Bliskiego Wschodu.

Cimac realizuje projekty automatyzacji, kontroli i elektrycznych rozwiązań dystrybucyjnych, głównie do wody, ścieków, olei i gazów. Jako lider rynku w zakresie sprawdzonych technologi i know-how w zakresie wdrażania rozwiązań, zatrudnia ponad 400 osób i prowadzi sprzedaż na kwoty ponad € 40 mln.

Schneider Electric razem z firmą Cimac, są w stanie prowadzić dalsze działanie mające na celu rozszerzenie regionalnych możliwości, zapewnienie pełnej automatyzacji i rozwiązań systemów kontroli zgodnie z potrzebami klientów. Zarząd Schneider Electric jest bardzo zadowolony z przejęcia firmy Cimac, bowiem dzięki profesjonalnej grupie pracowników Cimac Schneider Electric stanie się potężną siłą na arenie rozwiązań automatyzacji tego klucza regionie świata.

Finalizacja transakcji, z zastrzeżeniem aprobaty lokalnych władz, ma nastąpić wkrótce. Na podstawie: www.automation.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii