Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2010-12-02

APC by Schneider Electric zakłada dedykowaną firmę programistyczną w celu modelowania, planowania i monitorowania centrów danych

APC by Schneider Electric zakłada dedykowaną firmę programistyczną w celu modelowania, planowania i monitorowania centrów danych

APC by Schneider Electric, światowy lider na rynku zintegrowanych rozwiązań zasilania i chłodzenia systemów o znaczeniu krytycznym, ogłosił utworzenie nowej wyspecjalizowanej firmy, która skoncentruje się na zdobyciu i utrzymaniu wiodącej pozycji we wszystkich aspektach działania ośrodków przetwarzania danych. Firma Data Center Software będzie odpowiedzialna za przygotowywanie systemów zarządzania i oprogramowania dla fizycznej infrastruktury ośrodków przetwarzania danych. Na zespole będzie spoczywać bezpośrednia odpowiedzialność za opracowanie oprogramowania, przygotowanie oferty, sprzedaż, obsługę, marketing i programy partnerskie.

Zakładając nową wyspecjalizowaną firmę programistyczną z jasną strategią i celem działań, pokazujemy nasze rzeczywiste zaangażowanie w zdobycie pozycji światowego lidera na rynku oprogramowania dla ośrodków przetwarzania danych — powiedział Laurent Vemerey, prezes i CEO APC. — Ta ewolucja wewnątrz APC dobrze pasuje do realizowanej przez firmę Schneider Electric wizji zostania światowym liderem na rynku zarządzania energią.

Firma Data Center Software będzie kluczowym dostawcą rozwiązań dla architektury Ecostruxure™ firmy Schneider Electric i silnym wsparciem dla inicjatyw zarządzania energią firmy Schneider Electric. Zespół skoncentruje się na portfolio oprogramowania do zarządzania energią InfraStruxure® firmy APC, kluczowym elemencie architektury Ecostruxure. Zastosowanie rozwiązania InfraStruxure pozwoli firmie Data Center Software wprowadzać uproszczenia i optymalizacje wydajności energetycznej i operacyjnej we wszystkich aspektach pracy ośrodków przetwarzania danych.

Według sporządzonego przez firmę 451 Group raportu „Datacenter Management & Energy-Efficiency Software” [lipiec 2009]: „Schneider Electric dysponuje skalą, marką, wizją i stopniem penetracji rynku potrzebnymi, aby zająć wiodącą pozycję na rynku oprogramowania zarządzania energią; wielkość firmy pomaga jej zawierać ważne sojusze. InfraStruxure to obecnie tylko jedno z kilku rozwiązań na rynku, ale ma potencjał, aby stać się oczywistym liderem”.

Portfolio oprogramowania zarządzającego APC Infrastruxure pomaga firmom poprawić wydajność kosztową i energetyczną oraz wspomaga krótko- i długoterminowe planowanie, prognozowanie i opracowywanie budżetu. Zapewnia ono szefom działów IT i menedżerom ośrodków przetwarzania danych możliwość całościowego wglądu w jakość usług fizycznej infrastruktury ośrodka, całościowe zużycie energii oraz rozmaite koszty z tym związane. Niezależne od dostawców oprogramowanie zapewnia najszerszą integrację z najważniejszymi systemami wsparcia IT, w tym rozwiązaniami zarządzania energią, zarządzania budynkami i zarządzania przedsiębiorstwem, umożliwiając monitorowanie, nadzorowanie i rozwiązywanie problemów w przyjaznym dla użytkownika środowisku.

W skład porftolio oprogramowania wchodzą rozwiązania: InfraStruxure Operations — do codziennych operacji i zarządzania zasobami, InfraStruxure Central — do zbierania i monitorowania danych, InfraStruxure Capacity i InfraStruxure Change — do planowania i optymalizacji oraz InfraStruxure Energy Efficiency — do analizy oraz modelowania zużycia energii na poziomie lokalizacji pojedynczych serwerów w szafie.
Wyspecjalizowana firma będzie prowadzona przez Soerena B. Jensena, wiceprezesa Data Center Software, APC, który będzie odpowiadał bezpośrednio przed Laurentem Vemereyem, prezesem i CEO firmy APC oraz wyznaczoną specjalnie do tego celu radą nadzorczą.

Na podstawie: apc.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii