Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2010-05-05

Emerson zautomatyzuje LUKOIL

Emerson zautomatyzuje LUKOIL

Emerson Process Management i LUKOIL Group podpisały umowę na modernizację 13 obiektów do przetwarzania ropy naftowej w Rosji i Europie Wschodniej.

Zgodnie z umową, Emerson zapewni sprzęt, oprogramowanie i usługi w procesie modernizacji automatyki procesów w rafinacjach ropy naftowej i ich gazu. Modernizacje obejmują obiekty w Rosji, Bułgarii, Ukrainie, Łotwie a także w Rumuni. LUKOIL uważam, że modernizacje te poprawią jakość produktów i zmniejszą oddziaływanie na środowisko naturalne i uzyskają znaczącą przewagę nad konkurencją w przyszłości. Modernizacja automatyki ma równiez na celu poprawę wydajności procesów i zwiekszenie produkcji i jakości oleju napędowego.

LUKOIL wybrał firmę Emerson jako jedną z dwóch startujących do projektu. Obiekty LUKOIL zostaną wyposażone w cyfrowe układy automatyki oparte na technologii Smart Wireless. Struktura systemów automatyki obejmuje architekturę DeltaV, systemów bezpieczeństwa procesu DeltaV SIS i AMW Suite, przewiduje też wykorzystanie zaworów Fisher, przepływomierze Coriolisa Micro Motion Meter.

Prezes firmy Emerson, Steven Sonnenberg twierdzi, że sprawdzone możliwości kompleksowych i łatwych w użyciu rozwiązań pozwoli LUKOIL realizować cele strategiczne. Już od kilku lat obie te firmy współpracowały i były zadowolone z kooperacji. Na podstawie: automation.com / emerson.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii