informacja prasowa 2013-10-09

Efektywne systemy automatyki i sterowania Schneider Electric w Miasteczku Orange

Efektywne systemy automatyki i sterowania Schneider Electric w Miasteczku Orange

Miasteczko Orange będzie jednym z najnowocześniejszych, a przy tym najbardziej ekologicznych kompleksów biurowych w stolicy. Budynki zostały zaprojektowane w taki sposób, by zminimalizować straty energii i jednocześnie generować jak najniższe jej zużycie. Zastosowanie efektywnie energetycznych technologii, w tym m.in. systemów BMS Schneider Electric, międzynarodowej firmy specjalizującej się w zarządzaniu energią elektryczną, roczne zużycie energii w Miasteczku Orange zostanie ograniczone do 150 kWh/mkw., czyli będzie o 30 proc. niższe niż w standardowym budynku klasy A w stolicy.

Ekologiczny charakter budynku został potwierdzony m.in. certyfikatem Very Good w wersji 2009 BREEAM Europe Commercial. Certyfikat ten otrzymało Miasteczko Orange jako pierwszy projekt w Polsce.

Miasteczko będzie się składać z pięciu 6-kondygnacyjnych budynków połączonych ze sobą na poziomie parteru oraz pierwszego piętra.  Łącznie budynki będą miały 43,7 tys. m 2  powierzchni użytkowej. W dostępnych biurach docelowo pracować będzie 3,3 tysiąca pracowników Orange Polska. W podziemnych parkingach mieści się 1050 aut, zaprojektowano także osobny parking na 120 rowerów.
„Stworzenie systemy automatyki budynkowej dla tego nowatorskiego obiektu było ciekawym i dużym wyzwaniem. Inwestor,  mając na uwadze stworzenie efektywnego środowiska pracy, zdecydował się na nasze rozwiązania ze względu na ich jakość i niezawodność.” – podkreśla Jacek Parys, Wiceprezes Pionu Budynków Schneider Electric Polska.

O Schneider Electric
Schneider Electric, globalny specjalista w zakresie zarządzania energią elektryczną, oferuje swoim klientom w ponad 100 krajach zintegrowane rozwiązania dla licznych segmentów rynku. Firma zajmuje wiodącą pozycję na rynku energetyki i infrastruktury, procesów przemysłowych, systemów automatyki budynków, centrów przetwarzania danych, a także budownictwa mieszkaniowego i komercyjnego. Zatrudniająca ponad 140.000 pracowników grupa uzyskała w roku 2012 przychody ze sprzedaży na poziomie 24 mld euro. Nieustannie dąży do tworzenia rozwiązań przyczyniających się do zwiększenia bezpieczeństwa, niezawodności, wydajności i efektywności energetycznej oraz pomaga pojedynczym użytkownikom i spółkom "Korzystać w pełni ze swojej energii"

 

Kontakt:
Schneider Electric Polska
Anna Szymczyk
Tel.: + 48 225118254  
email: anna.szymczyk@schneider-electric.com

Monday PR
Aneta Kowalczyk
Tel.: +48 784 648 109
email: aneta.kowalczyk@mondaypr.plinformacja prasowa

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii