Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-07-25

Zastosowanie routerów MRD-310 na polu naftowym

Zastosowanie routerów MRD-310 na polu naftowym

Pola naftowe często są sytuowane w wymagających środowiskach gdzie występuje ekstremalna zmiana warunków temperaturowych, wilgotnościowych oraz w innych trudnych środowiskach które mogą wystąpić. Zainstalowanie systemów sterowania i monitoringu jest w takich warunkach bardzo trudne ponieważ pompy są rozstawione w dużych odległościach od siebie.

Opracowany przez firmę Lufkin produkt SAM Well Manager jest najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem do wysoce precyzyjnego monitoringu oraz kontroli szybów pod pompy żerdziowe. SAM Well Manager pozwala operatorowi na optymalizację wydajności oraz niezawodności pomp na kilka sposobów. Za pomocą tego oprogramowania można analizować przepływ pompy, optymalizować zużycie energii oraz obliczać parametry wymagane do obsługi i utrzymania pompy przed wystąpieniem awarii.

Routery MRD-310 są idealne do tego typu aplikacji. Wykorzystują szeroką gamę standardów mobilnych używanych globalnie na całym świecie. Routery te mogą tworzyć bezpieczne połączenie w postaci tunelów VPN które są wymagane do aplikacji wykorzystujących niezabezpieczone publiczne sieci jak np. Internet. MRD-310 posiada interfejs szeregowy który może być konwertowany na połączenie IP które jest konieczne do połączenia ze sterownikiem. Routery te przeznaczone są do pracy w trudnych warunkach środowiskowych (-40°C to +60°C).

MRD-310 jest przemysłowym routerem 3G zaprojektowanym do zdalnego połączenia za pośrednictwem sieci GSM. Wbudowany 2 portowy switch Ethernet i szeregowy port RS-232 decydują o funkcjonalności urządzenia. MRD-310 oferuje wiele bezprzewodowych standardów, takich jak: GSM, GPRS, 3G UMTS, HSDPA i HSUPA, co umożliwia zastosowanie go do wielu różnorodnych aplikacji. Używając standardu HSUPA (High Speed Uplink Packet Access) można uzyskać prędkość do 2 Mbit/s na "UPLINK'u" i do 7,2 Mbit/s przy "DOWNLINK'u", co czyni to urządzenie odpowiednim do aplikacji gdzie głównym czynnikiem jest przepustowość. Bezpieczne połączenie można uzyskać używając funkcji VPN która służy do tworzenia bezpiecznych tuneli w niezabezpieczonym środowisku. Dostępne są następujące opcje: IPSec, SSL, PPTP, enkrypcję L2TP i certyfikacje do zarządzania tunelami bezpieczeństwa.

Komentarze do artykułu

110v 380v 230v 3000vdc


Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii