Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2010-06-07

ABB wraz ze swoimi partnerami zbuduje inteligentną sieć w Helsinkach

ABB wraz ze swoimi partnerami zbuduje inteligentną sieć w Helsinkach

Wiodący dostawca technologii energetyki i automatyki, firma ABB będzie współdziałać w projektowaniu i instalowaniu inteligentnej sieci w nowej dzielnicy Helsinek - Kalasatama.

Ten badawczo-rozwojowy projekt będzie testem pojęcia elastycznej sieci energetycznej w dzielnicy Helsinek. Projekt ten jest częścią większej inicjatywy polegającej na zwiększeniu trwałości i skuteczności przekazywania energii. ABB, Helsingin Energia oraz Nokia Siemens Networks będą rozwijać szereg rozwiązań opartych na nowoczesnej komunikacji, informacji i technologii energetycznych. Należące do nich rozwiązania mają zagwarantować, że nadmiar energii wytwarzanej z odnawialnych źródeł energii może być przekazywany do sieci elektroenergetycznej, do pojazdów napędzanych energią elektryczną, do akumulatorów oraz do tworzenia dostępnych usług przy zachowaniu większej elastyczności i przejrzystości sieci dystrybucji energii, pomagając tym samym zmniejszyć zużycie energii i emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

W dzielnicy ma zamieszkać 18 tysięcy ludzi, i ma być nowych 10 tysięcy miejsc pracy. Ma również powstać centrum informacyjne, w którym będzie można uzyskać informacje o testach i innowacjach.

Helsinski projekt ABB, jest najnowszym w zakresie budowania sieci inteligentnych.

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii