Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2010-04-08

ABB zautomatyzuje przybrzeżne platformy w Norwegii

ABB zautomatyzuje przybrzeżne platformy w Norwegii

Marzec 28, 2010 – Firma ABB wygrała przetarg warty ponad 60 milionów dolarów ogłoszony przez Hyundai Heavy Industries na zaopatrzenie w układy zasilania i automatyzację procesów technologicznych dla przybrzeżnych platform projektu Goliat na północnych wybrzeżach Norwegii. Zakres zaopatrzenia obejmuje kompletne systemy elektryczne i automatyczne zintegrowane ze zwykłym systemem platform (System 800xA).

Złoża są obecnie rozbudowywane i obsługiwane przez firmę Eni Norway. FPSO - jednostki pływające, których zadaniem jest wydobywanie, wstępne oczyszczenie, przechowywanie i przeładunek ropy naftowe i gazu, są właśnie montowane w Korei Południowej i będą wyposażone w kompletny pakiet systemów elektrycznych, automatycznych i telekomunikacyjnych dostarczonych przez firmę ABB.

„Solidne zasilanie i automatyczne rozwiązania umożliwiają naszej naftowej i gazowej klienteli prace w bezpieczeństwie, w wydajny i zrównoważony sposób”, powiedział Veli-Matti Reinikkala, szef działu procesu automatyzacji w firmie ABB. „Jest to jedno z najważniejszych ostatnich wydarzeń na norweskim szelfie kontynentalnym, projekt Goliat będzie miał dostęp do najnowszej osiągalnej technologii, jaką gwarantuje firma ABB, która zbierała przez lata doświadczenia w naftowych i gazowych operacjach w tym regionie”.

ABB posiada ponad 50 lat doświadczeń w naftowych i gazowych projektach na całym świecie, jak również silną lokalna pozycję w północnej Norwegii, gdzie wspiera ważne wydarzenia jakim jest „Snøhvit project”.

Goliat jest zaplanowany do rozpoczęcia produkcji w 2013 roku. Gaz ze złóż powinien być rozsyłany w celu polepszenia tępa transportu do naturalnych obiektów gazu skroplonego Snøhvit-u. Złoża Goliata według oczekiwań powinny być eksploatowane przez 15 do 20-u lat. Na podstawie: Automation.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii