Mettler Toledo 2012-04-18

Szybka i bezpieczna instalacja wag zbiornikowych do cieczy

Szybka i bezpieczna instalacja wag zbiornikowych do cieczy

Instalując wagę zbiornikową do cieczy, łatwo jest uzyskać właściwy efekt już za pierwszym podejściem dzięki elementom rozwiązania SafeLOCKTM modułów wagowych Pinmount. Każdy moduł wagowy dostarczany jest w wersji gotowej do instalacji. SafeLOCKTM chroni moduł przed przypadkowym przeciążeniem i zapewnia bezpieczeństwo podczas instalacji, bez potrzeby stosowania urządzeń pomocniczych, takich jak podpory statyczne lub atrapy przetworników tensometrycznych.

Moduły wagowe Pinmount są dostarczane jako  kompaktowe urządzenia gotowe do umieszczenia pod zbiornikiem, niewymagające stosowania dodatkowych środków ostrożności.

  • SafeLOCKTM chroni wbudowany przetwornik tensometryczny przed przypadkowym przeciążeniem podczas późniejszego opuszczania zbiornika na moduł wagowy. Gdyby zbiornik był opuszczany nierówno i spoczął tylko na jednym module wagowym, przetwornik tensometryczny nie ulegnie uszkodzeniu wskutek przeciążenia.
  • SafeLOCKTM unieruchamia wszystkie ruchome części modułu wagowego, dlatego ułatwia precyzyjne umiejscowienie jednostki podczas instalacji. Otwory montażowe są bezpośrednio dostępne do wiercenia i mocowania śrubami. Dzięki temu zbiornik można natychmiast zamocować do podłoża poprzez moduł wagowy. Zabezpieczy to zbiornik przed przewróceniem się na skutek nieprzewidywalnych zdarzeń, np. silnych podmuchów wiatru.
  • SafeLOCKTM eliminuje potrzebę stosowania podpór statycznych lub atrap czujników pomiarowych w toku całego procesu instalacji.

Moduły wagowe Pinmount z rozwiązaniem SafeLOCKTM upraszczają instalację wag zbiornikowych do cieczy i zapobiegają błędom. SafeLOCKTM zapewnia bezpieczeństwo oraz sprzyja efektywności po instalacji. Ten krótki materiał wideo pokazuje, że osiągnięcie właściwego efektu już za pierwszym podejściem jest bardzo łatwe.



Mettler Toledo
Na podstawie: mt.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii