Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2010-11-25

System Motion pozwala obniżyć koszty energii formowania napędu o 30%.

System Motion pozwala obniżyć koszty energii formowania napędu o 30%.

Firma Moog zaprezentowała system zmiennej prędkości układu hydraulicznego pompy do wtrysku i rozpraszania paliwa, które jak twierdzi pozwala na obniżenie zużycia energii o przynajmniej 30%.

Regulacja prędkości obrotowej pompy jest oparta na trzech technologiach: przesunięć radialnych pompy tłokowej, siłowników bezszczotkowych oraz modułowych wielo osiowych serwonapędach. Napęd kontroluje moment obrotowy silnika pompy i prędkość, w zależności od ciśnienia i popytu przepływu. Zawierając cechy pompy i siłownika tworzy "inteligentny" system, który może komunikować się z systemami zewnętrznymi za pośrednictwem magistrali.

Modułowe maszyny doświadczają różnych obciążeń w różnych częściach ich cyklów operacyjnych. Gdy maszyna jest w fazie sprężania, wymaga wysokiego ciśnienia i niskiego przepływu. Nowy system pozwala na onbiżenie zażycia energii na ten cel o 90%. Przy pełnym obciążeniu jego wydajność jest podobna do tradycyjnego systemu.

Według Sherif'a El Henaoui, kierownika marketingu Moog w Europie, z obliczeń wynika, że całkowity koszt posiadania ukłądu będzie niższy niż w przypadku tradycyjnych hydraulicznych technologii a okres zwrotu dla inwestycji początkowej jest krótszy ze względu na bardzo duże oszczędności. Oprócz oszczędności energii, kompaktowy system zmniejszyć zużycie maszyny.

Regulacja prędkości obrotowej pompy posiada nie tylko zalety w stosunku do tradycyjnych układów hydraulicznych, ale jest również pozwala oszczędzić koszty instalacji i utrzymania wszystich instalacji elektrycznych. Systemy te zazwyczaj muszą być budowane w ramach wtryskarki, co wymaga całkowitego demontażu i ponownego montażu w celu wykonania prac konserwacyjnych. Tak więc modułowy system hydrauliczny jest dużo łatwiejszy i tańszy w utrzymaniu.

Na podstawie: drives.co.uk

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii