Grzegorz Michałek 2014-02-18

Badanie sprawności energetycznej z Fluke 1735

Badanie sprawności energetycznej z Fluke 1735

Niska efektywność energetyczna instalacji produkcyjnych lub użytkowych (ogrzewania, oświetlenia, wentylacji) w przemyśle przekłada się na wymierne straty finansowe. Pierwszym krokiem w programie poprawy sprawności energetycznej jest zebranie i analiza danych wyjściowych. Doskonałym narzędziem do tego celu jest trójfazowy rejestrator jakości energii Fluke 1735.

Dokładna analiza kosztów zakupu energii, przeprowadzenie badań i wdrożenie rozwiązań optymalizujących zużycie energii pozwalają na obniżenie kosztów operacyjnych nawet o kilkanaście procent. Pierwszym krokiem w audycie energetycznym musi być zgromadzenie danych wyjściowych. Pamiętajmy, że tylko rzetelne dane sprawią, że końcowe rekomendacje będą poprawne i pozwolą na implementację skutecznego programu oszczędnościowego. Dlatego badania należy prowadzić przyrządami, którym można zaufać.

 Podstawowym przyrządem do wykonywania tego typu badań jest przenośny rejestrator energii Fluke 1735. To idealny miernik energii dla elektryków i techników, służący do prowadzenia badań energii i rejestracji podstawowych parametrów jakości energii.

Zaletami Fluke 1735 jest kolorowy wyświetlacz fal i trendów oraz cztery elastyczne cęgi prądowe pozwalające zmierzyć wszystkie trzy fazy i prąd przewodu zerowego.

 

Fluke 1735 rejestruje większość parametrów energii elektrycznej i harmoniczne, a także wychwytuje zdarzenia napięciowe. Użytkownicy mogą obejrzeć dane na ekranie lub oglądać wykresy i generować raporty, korzystając z załączonego nowego oprogramowania Fluke Power Log. Fluke 1735 pozwala rejestrować energię i powiązane parametry w czasie – nawet do 45 dni. Umożliwia monitorowanie maksymalnego zapotrzebowanie na energię z częstotliwością zdefiniowaną przez użytkownika. 

Podstawowe zastosowania:

  • Badania obciążenia – weryfikacja pojemności układu elektrycznego przed dodaniem obciążeń;
  • Ocena poboru mocy – kwantyfikacja poboru energii przed i po dokonaniu ulepszeń, uzasadniająca zastosowanie urządzeń zmniejszających pobór energii;
  • Pomiar harmonicznych – wykrywanie problemów związanych z harmonicznymi, które mogą spowodować uszkodzenie lub przerwę w pracy urządzeń o kluczowym znaczeniu;
  • Wychwytywanie zdarzeń napięciowych – wychwytywanie spadków i skoków napięcia, które wywołują błędne, ponowne uruchamianie urządzeń lub uciążliwe wyzwalanie wyłączników układu.

 

Fluke 1735 gwarantuje wszystko, na czym zależy użytkownikom: precyzję i powtarzalność pomiarów, niezawodność, prostotę obsługi i bezpieczeństwo.

 

_______________________________________________________________________

Fluke Corporation, firma założona w 1948 roku, jest światowym liderem w dziedzinie kompaktowych elektronicznych narzędzi diagnostycznych do profesjonalnych zastosowań. Narzędzia firmy Fluke służą do diagnostyki i rozwiązywania problemów o zasadniczym znaczeniu dla płynnego funkcjonowania w branży. Klientami firmy Fluke są technicy, inżynierowie, elektrycy, metrolodzy i specjaliści zajmujący się: diagnostyką budowlaną, instalatorstwem, usuwaniem awarii i zarządzaniem przemysłowymi urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi oraz procesami kalibracji, związanymi z kontrolą jakości, a także rekonstrukcją i renowacją. W ciągu ostatnich pięciu lat narzędzia marki Fluke zdobyły ponad 50 nagród, w tym nagrody Test and Measurement World Best in Test, Control Engineering Engineer’s Choice oraz Plant Engineering Product of the Year.

Zapraszamy na stronę internetową Fluke: www.fluke.pl

Więcej informacji udziela

Grzegorz Michałek

grzegorz.michałek@goh.pl

tel: 509 570 249Grzegorz Michałek
Na podstawie: www.fluke.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii