Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2012-08-06

Tester topnienia OMEGA MPS40

Tester topnienia OMEGA MPS40

MPS40 to automatyczny tester topnienia korzystający z najnowszych technologii cyfrowej obróbki obrazu. Potrafi analizować do 3 próbek jednocześnie. Posiada kolorowy wyświetlacz o przekątnej 5,7'', na którym można oglądać proces topnienia w czasie rzeczywistym. Istnieje też możliwość rejestracji procesu w postaci pliku AVI. Wyniki testów mogą być zastępowane jeśli z jakiś powodów wyniki obliczeń urządzenia nie są wiarygodne.

Tester jest w pełni programowalny za pomocą ekranu dotykowego. Ustawia się tu zakres i prędkość zmiany temperatury. Generuje temperaturę do 400 stopni Celsjusza z dokładnością do 0,1 stopnia. Podczas użytkowania możliwe jest budowanie gotowych metod w celu usprawnienia pomiarów powtarzalnych. W przypadku materiałów, gdzie użytkownik nie zna przybliżonej temperatury topnienia, w związku z czym nie można ustawić temperatury topnienia, można przeprowadzić szybki skan w pełnym zakresie temperatur, który określi automatycznie przybliżoną temperaturę. Po tej czynności można dokonać bardziej dokładnych pomiarów, w celu przeprowadzenia badania.

MPS40 posiada innowacyjną koncepcję projektu, w którym urządzenie może być badać jedną przestrzeń lub przestrzeń może być podzielona, pozwalając na maksymalną elastyczność. Próbki mogą być umieszczane na tylnej ławce, a nawet w dygestorium do zbierania wszelkich potencjalnie niebezpiecznych oparów.

Komputer urządzenia może przechowywać do 200 plików z filmami, które mogą być łatwo przenoszone do pamięci zewnętrznej za pomocą złącza USB.

Na podstawie: omega.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii