Marcin Olszewski, Wieland Electric 2010-02-05

Zasilacze serii WIPOS P1 oraz P3

Zasilacze serii WIPOS P1 oraz P3


Firma Wieland Electric oferuje swoim klientom nowoczesne zasilacze jednofazowe Wipos P1 oraz serię zasilaczy 3 fazowych Witos P3.

Szeroka oferta zasilaczy montowanych na szynach DIN35 zasilacze o prądzie znamionowym od 1,25 A do 20 A dla zasilania jednofazowego oraz od 10A do 40A dla zasilaczy 3 fazowych.

Szczególnie ważna dla klienta jest uniwersalność napięcia wejściowego zasilaczy kształtująca się w zakresie od 85 V AC do 230 V V AC dla zasilaczy jednofazowych oraz aż do 500 V AC dla zasilaczy 3 fazowych. Napięcie wejściowe dla prądu stałego kształtuje się w zakresie od 90 V DC do 370 V DC dla zasilaczy jednofazowych. Wszystkie zasilacze w naszej ofercie posiadają styk informacyjny- przełączny dla zapewnienia informacji o działaniu lub awarii. Dodatkowo na panelu przednim każdy zasilacz wyposażony jest w diody informujące o statusie pracy lub awarii.

Zwarta konstrukcja zajmująca niewielką przestrzeń w szafach sterowniczych pozwala na swobodne umieszczenie zasilaczy w przypadku problemów z i tak już często wypełniona do granic możliwości różną aparaturą. Szczególnie nabiera to znaczenia przy montażu dwóch zasilaczy dla zapewnienia bezpieczeństwa pracy i ciągłości zasilania. Zasilacze o prądzie od 5 A do 20 A mają możliwość wyboru pracy równoległej, a elektronika w pełni pozwala na równomierne rozłożenie obciążenia pomiędzy dwie jednostki.

Dla zasilaczy mniejszych polecamy moduły sprzęgające do pracy równoległej serii WIPOS R20. Moduł daje nam możliwość połączenia dwóch zasilaczy w celu pełnej redundancji przy max. Obciążeniu do 20A. Dla każdego zasilacza przyporządkowany jest stuk przełączalny oraz dioda informacyjna.
Wszystkie zasilacze serii WiposP1 oraz WiposP3 posiadają zabezpieczenia przeciwzwarciowe co daje dużą pewność przed zniszczeniem zasilacza oraz elementów1) do niego podłączonych. Dodatkowo podtrzymanie zasilania w przypadku chwilowego zapadu do max. 30 ms pozwala na wyeliminowanie chwilowych przerw w zasilaniu.

Dodatkowo zasilacze pozwalają na pracę w szerokim zakresie temperatur od -25oC aż do +71 oC przy gwarantowanym zasilaniu pełną mocą do temperatury 60oC. Uniwersalność ta zapewnia możliwości montażu w szafach sterowniczych pracujących nie tylko w halach przemysłowych ale i na zewnątrz. Wszystkie zasilacze wyposażone są w filtry przeciwzakłóceniowe, a zasilacze o prądzie od 3,8A posiadają filtr elektroniczny PFC.

Uzupełnieniem całej serii zasilaczy są zasilacze wąskoprofilowe Wipos PB1.  Ich zwarta konstrukcja i zakres prądów od 0,42A do 4,2 A pozwala na zastosowania przy np. zasilaniu małych czujników, gdzie duże zasilacze nie mają racji bytu. Niski profil zasilacza, a przy zasilaczach 0,42A oraz 1A wąska obudowa w rozmiarze 22,5mm dają szerokie możliwości umieszczenia go w małych i zwartych szafkach sterowniczych. Jak w przypadku zasilaczy Wipos P1 temperatura pracy znajduje się w przedziale od -25 'C do 70 'C dając szerokie możliwości zastosowań.

Marcin Olszewski, Wieland Electric

Komentarze do artykułu

Maciek

Ciekawe i dobra zasilacze w naprawdę korzystnej cenie. Dodatkowo dostępne u dystrybutorów Wielanda w Polsce np. w Gdańsku firma MH Automatyka ma ich sporo.


Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii