Grzegorz Michałek 2013-08-19

Kamery termowizyjne Fluke: jednoczesny odczyt wartości elektrycznych i pomiarów temperatury

Kamery termowizyjne Fluke: jednoczesny odczyt wartości elektrycznych i pomiarów temperatury

Fluke Corporation rozszerza system bezprzewodowych przyrządów pomiarowych CNX na najlepiej sprzedającą się serię kamer termowizyjnych Fluke serii Ti1xx. Pozwoli to użytkownikom wykrywać i niwelować usterki jeszcze efektywniej.
Bezprzewodowy system Fluke CNX to zestaw przyrządów pomiarowych pozwalający na połączenie kilku modułów i jednoczesny odczyt pomiarów na głównym urządzeniu, oddalonym nawet do 20 m. Dzięki temu użytkownicy mają możliwość wykrywać potencjalne usterki z większą szybkością niż w przypadku tradycyjnych przyrządów. Zestawy można konfigurować według potrzeb – dostępne są moduły napięcia, prądu i temperatury. To użytkownik decyduje, które z nich najbardziej przydadzą mu się w pracy.

Do tej pory jednostką centralną systemu CNX był multimetr cyfrowy lub komputer z odpowiednią kartą. Teraz, jako główny moduł odczytujący może służyć kamera termowizyjna serii Ti1XX. Pozwala ona na jednoczesny, bezprzewodowy odczyt z pięciu modułów pomiarowych oraz integrację odczytów z obrazem termicznym. Dołączenie kamery do systemu CNX nie wiąże się z żadnymi kosztami dla użytkownika. Wystarczy darmowy upgrade software’u za pośrednictwem programu SmartView®. Współpracować z systemem CNX mogą kamery: Fluke Ti100, Ti105, Ti110 i Ti125 oraz TiR105, TiR110 i TiR125.
Moduły serii CNX (w skład których wchodzą: bezprzewodowy moduł napięcia przemiennego Fluke CNX v3000, bezprzewodowy moduł cęgowy Fluke CNX a3000 o napięciu AC, bezprzewodowy moduł prądu zmiennego Fluke CNX i3000 iFlex oraz moduł temperatury Fluke CNX t3000 typu K) odczytują pomiary w czasie rzeczywistym i zapisują do 65 tys. danych, które następnie można ściągnąć do modułu głównego systemu CNX, przenieść na dysk komputera oraz importować do programu Excel. Wszystkie moduły CNX, łącznie z głównymi, można również używać indywidualnie, jako przyrządy niezależne od systemu CNX.
Bezprzewodowy system Fluke CNX daje użytkownikom możliwość umieszczenia modułów pomiarowych w niebezpiecznych lub trudno dostępnych dla człowieka miejscach, np. szafach elektrycznych, wirujących maszynach czy niedogodnym środowisku i obserwowania odczytywanych pomiarów z bezpiecznej odległości. Jednoczesne pomiary z kilku różnych modułów stanowią również nieocenioną zaletę w przypadku badań obciążenia układów elektrycznych czy wykrywania usterek sprzętu elektronicznego.
Obrazy termiczne oraz dane pomiarowe zebrane bezprzewodowo z modułów CNX można ściągnąć i zaimportować do oprogramowania Fluke SmartView® – profesjonalnego zestawu umożliwiającego analizę danych i tworzenie raportów, edytowanie obrazów podczerwonych i tworzenie do nich komentarzy. Dokumentacja wpostaci termogramów zestawionych z pomiarami prądu sprawia, że inspekcje są bardziej dokładne, a analiza i raporty zyskują na wartości.
Więcej informacji na: http://www.fluke.pl/ti

Zapraszamy na stronę internetową Fluke: www.fluke.pl
Więcej informacji udziela
Grzegorz Michałek
grzegorz.michałek@goh.pl; tel: 509 570 249Grzegorz Michałek
Na podstawie: www.fluke.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii