Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-10-11

Kamera termowizyjna przeznaczona do przeglądów instalacji elektrycznych.

Kamera termowizyjna przeznaczona do przeglądów instalacji elektrycznych.

Termografia w podczerwieni stała się pełnoprawnym, uznanym przez normy, bezkontaktowym narzędziem badań nieniszczących do bardzo różnorodnych zastosowań przemysłowych. Kamery termowizyjne wykrywają, zobrazowują i mierzą ciepło pojawiające się we wszystkich urządzeniach elektrycznych przed awarią. Dzięki temu przy regularnym stosowaniu kamera termowizyjna pozwala uniknąć kosztownych awarii i zniszczenia ważnych urządzeń czy całych instalacji przemysłowych.

Nowa kamera InfraCAM może mierzyć temperatury, rejestrować obrazy i analizować je. Matryca niechłodzonych detektorów o rozdzielczości 12x120 pikseli daje obraz termowizyjny dobrej jakości, wyświetlany na dużym i jasnym wyświetlaczu LCD o przekątnej 3,5". Kamera InfraCAM ma w środku ekranu stały punkt pomiarowy. Jest też wyposażona w niewymienny obiektyw, nadający się do większości zastosowań. Mierzy ona temperatury w zakresie od -10°C do +350°C i wykrywa różnice temperatur wynoszące zaledwie 0.2°C.

Kamera ma wbudowany wskaźnik laserowy Laser LocatIR, z pomocą którego użytkownik może ustalić, gdzie w rzeczywistym obiekcie znajduje się gorące miejsce dostrzeżone na obrazie termograficznym. Zwiększa to bezpieczeństwo obsługi, gdyż wyklucza konieczność "wskazywania palcem" miejsc w instalacjach elektrycznych. Kamera jest zabezpieczona przed działaniem pyłów i wody (spełnia standard IP54), nadaje się więc do stosowania zarówno w budynkach, jak i na zewnątrz. Bateria umożliwia ponad siedmiogodzinną nieprzerwaną pracę. W pamięci InfraCAM można zarejestrować ponad 50 obrazów. Pakiet InfraCAM zawiera oprogramowanie ThermaCAM QuickView umożliwiające przeprowadzenie podstawowej analizy zarejestrowanych obrazów termograficznych i utworzenie prostego raportu w programie PDF.

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii