OMRON 2012-09-26

Firma Omron wprowadza nowe, ekonomiczne panele HMI wyposażone w bogaty zestaw

Firma Omron wprowadza nowe, ekonomiczne panele HMI wyposażone w bogaty zestaw

Firma Omron wprowadziła na rynek nowe HMI o udoskonalonych funkcjach i zwiększonej użyteczności, idealnych dla małych i średnich maszyn. Duży wybór modeli ekranów o szerokości od 3,5 do 10 cali spełniających wiele różnych wymagań aplikacyjnych, wyposażonych w kolorowe ekrany dotykowe TFT z podświetleniem LED o wysokiej trwałości, szerokim kątem widzenia i możliwością wyświetlania ponad 65 000 kolorów.

Idealny partner dla CP1

Panele z serii NB oferują łączność Ethernet,  szeregową i USB umożliwiające podłączenie sterowników PLC i urządzeń firmy Omron, w szczególności kompaktowego sterownika PLC CP1, jak również urządzeń innych producentów. Seria NB obsługują także pamięć USB, dzięki której można ładować nowe wersje programu lub tworzyć kopie zapasowe przechowywanych danych.

Bezpłatne oprogramowanie

Zaprojektowane z myślą o prostocie użytkowania , panele z serii NB oferują wszystkie funkcje potrzebne do szybkiego tworzenia intuicyjnych ekranów dla operatora, dzięki oprogramowaniu, które można bezpłatnie pobrać z strony firmy Omron. Oprogramowanie to umożliwia elastyczną obsługę ekranów, pracę w 32 językach, szybkie tworzenie animacji, np. powiązanych z konkretnym statusem lub funkcjami maszyny, a także korzystanie z wielu zaawansowanych makr. Projekty mogą być testowane w trybie symulacji offline, co skraca czas projektowania.

Czytelne przedstawienia danych

Umożliwiając użytkownikom zoptymalizowanie wydajności produkcji, panele z serii NB oferują wiele możliwości prezentacji graficznej danych, zarówno w czasie rzeczywistym jak i historycznych, a informacje są wyświetlane w czytelny i zrozumiały sposób. Dane można przechowywać w pamięci sterownika PLC lub pobrać przez port USB do przenośnej pamięci.

Wielopoziomowe zabezpieczenia

Podczas pracy urządzenia można skonfigurować ustawienia alarmów o stanie maszyny, wybierając czcionki i kolory w celu wskazania zróżnicowanych priorytetów i stopnia ważności. Dostępne są funkcje alarmów zgłaszanych w oknach wyskakujących, sygnałów dźwiękowych i ustawiania adresu bitowego w PLC. Istnieje wiele opcji zabezpieczeń, na przykład możliwość zdefiniowania różnych poziomów zabezpieczeń dla różnych ekranów i działań razem z elementami kontroli uprawnień dla każdego operatora.

Korzystanie z nowych, ekonomicznych paneli operatorskich z serii NB z udoskonalonymi funkcjami pozwala projektantom maszyn udostępnić ich operatorom i personelowi technicznemu większe możliwości w zakresie obsługi maszyny i umożliwić im łatwiejszą współpracę z urządzeniem.OMRON
Na podstawie: omron.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii