Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-01-25

Nowy panel operatorski 3” ze zmieniającym kolory podświetlaniem.

Nowy panel operatorski 3” ze zmieniającym kolory podświetlaniem.

Siemens uzupełnił portfolio będących w ofercie paneli Basic o nowe urządzenie HMI o przekątnej ekranu 3”. Simatic KP300 Basic mono PN wyposażony jest w monochromatyczny wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości 240 x 80 pikseli.

Podświetlanie LED wyświetlacza może być ustawiane w zależności od potrzeb w kolorze białym, zielonym, czerwonym i żółtym. Przełączenie kolorów może być także skojarzone z poszczególnymi ekranami synoptycznymi lub stanami monitorowanej maszyny, np. alarmami.

Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć stosowania dodatkowych komponentów do optycznej sygnalizacji stanów. Nowe kompaktowe urządzenie jest obsługiwane za pomocą 10 zintegrowanych i w pełni programowalnych klawiszy funkcyjnych. Ich wygląd, rozmieszczenie znaków alfanumerycznych, odpowiada klawiaturze telefonu komórkowego, przez to umożliwia intuicyjne i szybkie wprowadzanie tekstów i liczb. Simatic KP300 Besic mono PN został zaprojektowany do integracji w sieci Profinet i zoptymalizowany pod kątem współpracy ze sterownikami Simatic S7-1200. Seria urządzeń Simatic HMI Basic Panels obejmuje teraz już urządzenia o rozmiarach ekranów do 3” do 15” (przekątna). Panele z tej serii mogą być konfigurowane za pomocą oprogramowania Simatic WinCC V11 będącego komponentem nowego środowiska Totally Integrated Automation Portal (TIA Portal).

Na podstawie: siemens.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii