Eligiusz Glass 2011-12-22

Rozszerzona oferta dźwigni przestawnych ELESA+GANTER

Rozszerzona oferta dźwigni przestawnych ELESA+GANTER

Dźwignie przestawne znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle i nie tylko. Najczęściej służą do szybkiego mocowania współpracujących części, a ich unikalną cechą jest możliwość zmiany pozycji rękojeści. Zmiana położenia ramienia dźwigni jest możliwa dzięki specjalnemu mechanizmowi „sprzęgłowemu” pomiędzy ramieniem rękojeści, a tuleją z gwintem.

Rozwiązanie takie umożliwia:
- łatwe i szybkie dokręcanie/odkręcanie danego połączenia (bez użycia dodatkowego narzędzia),
- ograniczenie zakresu obrotu dźwigni do najwygodniejszego dla operatora,
- pracę przy bardzo ograniczonym zakresie obrotu ramienia dźwigni,
- przestawienie ramienia dźwigni w najdogodniejsze położenie po zaciśnięciu połączenia gwintowego.

Elesa + Ganter, znając potencjał i mnogość aplikacji dźwigni przestawnych, zdecydowała się na wprowadzenie nowych standardowych rozmiarów. Rozbudowie uległy grupy dźwigni z metalu - GN 300 oraz z tworzywa - ERX.

W przypadku dźwigni ERX zmiana dotyczy wprowadzenia nowych, skrajnych długości ramienia dźwigni. Obecnie występują one dodatkowo z rękojeścią o długości 30mm i 108mm. Zakres połączeń gwintowanych, w których można je stosować rozszerzył się więc do M3 - M16.

Dla gwintów wewnętrznych dostępne jest tu wykonanie z mosiężną lub nierdzewną „wtopką”, natomiast przy gwintach zewnętrznych, śruba ocynkowana bądź ze stali nierdzewnej.

Dźwignie przestawne serii GN 300 zostały wzbogacone o wykonanie z ramieniem dźwigni o długości 30mm. Aktualny zakres dostępnych standardowo wielkości to 30 - 108mm, przy średnicach gwintów od M3 do M16. Gwintowane, stalowe korpusy dźwigni dostępne są w wykonaniu ze stali oksydowanej na czarno lub nierdzewnej.Eligiusz Glass
Na podstawie: Elesa+Ganter Polska

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii