MondayPR 2014-02-18

Farnell element14 wprowadza do oferty moduł BoosterPack HapTouch od firmy Texas Instruments umożliwiający skonstruowanie interfejsu dotykowego

Farnell element14 wprowadza do oferty moduł BoosterPack HapTouch od firmy Texas Instruments umożliwiający skonstruowanie interfejsu dotykowego

Farnell element14 i Texas Instruments opracowały moduł rozszerzenia HapTouch BoosterPack, który pozwala konstruktorom i programistom na łatwe zastosowanie technologii dotykowej w urządzeniu lub jego prototypie. Moduł zawiera mikrokontroler MSP430TCH5E z interfejsem dotykowym oraz układ scalony drivera współpracujący z kontrolerem interfejsu dotykowego DRV2603. Moduł przypomina wyglądem kontroler gier.

Nowy BoosterPack może współpracować z zestawem ewaluacyjnym LaunchPad zawierającym mikrokontroler z rodziny MSP430 Value Line, ucząc i demonstrując łatwość konfigurowania pojemnościowych manipulatorów dotykowych, zapewniając sprzężenie zwrotne dotyku za pomocą wyczuwalnych i słyszalnych wibracji.

 

Nowy BoosterPack (25$), jest idealny do szerokiego zakresu projektów inżynierskich oraz prototypów i jest dostarczany z pakietem oprogramowania zawierającym obszerne przykłady i wyczerpującą dokumentację techniczną. Jest dostępny z Newark element14 w USA, element14 w regionie Azji i Pacyfiku i Farnell element14 w Europie.

 

David Adams, Senior Director działu Rozwoju Technologii w firmie Farnell element14 powiedział: „Nowy moduł BoosterPack HapTouch, opracowany przez TI i Farnell element14, pozwala konstruktorom i programistom na szybkie opracowanie interfejsu HMI do gier, urządzeń przenośnych, akcesoriów komputerowych, przemysłowych paneli kontrolnych i urządzeń elektroniki konsumenckiej. Farnell element14 ma w swojej ofercie największy wybór zestawów służących do opracowania urządzeń tego typu. Nasze nieprzerwane zaangażowanie w rozbudowę tego asortymentu doprowadziło do sytuacji, w której możemy wspierać produkcję małych i średnich serii urządzeń za pomocą gotowych modułów”.

 

Nowy mikrokontroler MSP430TCH5E z interfejsem dotykowym umożliwia użytkownikowi dodanie sprzężenia zwrotnego interfejsu dotykowego w postaci wibracji związanych z pracą każdego przycisku dotykowego, suwaka i rolki. Ta funkcjonalność zwiększa komfort użytkowania komputerów przenośnych, konsol do gier, nadajników do zdalnego sterowania nowoczesnych telewizorów SmartTV, kamer i aparatów fotograficznych, drukarek, przemysłowych paneli kontrolnych, terminali do obsługi płatności lub nawet zabawek. Wyczuwalne wibracje i ich dźwięk pozwalają na intuicyjne wykonywanie regulacji, bez obserwowania wskaźników czy manipulatorów na panelu dotykowym. Wspomniany mikrokontroler pozwala na łatwe dodanie i „dostrojenie” 122 efektów dotykowych, łączenie efektów oraz sprzężenie zwrotne audio.

 

Interfejs dotykowy mikrokontrolera MSP430TCH5E może być oprogramowany i skonfigurowany za pomocą biblioteki open source „MSP430 Capacitive Touch Software Library”. Użytkownicy mogą również zastosować nowe oprogramowanie dla komputera PC – interfejs graficzny „MSP430 Capacitive Touch Pro”, przeznaczone do testowania, diagnostyki i wprowadzania w czasie rzeczywistym nastaw pojemnościowych przycisków, suwaków i rolek. Utworzone nastawy można również wydrukować oraz zapamiętać na dysku komputera PC do przyszłych zastosowań.

 

Farnell element14

Farnell element14 to najwyższej klasy dystrybutor produktów, usług i rozwiązań opartych na zaawansowanych technologiach, przeznaczonych do projektowania, konserwacji i napraw systemów elektronicznych. Informacje o najnowszych produktach, usługach i oprogramowaniu zgromadzone w jednym miejscu, w internetowej społeczności inżynierskiej, w ramach której można wymieniać poglądy i poradzić się ekspertów. Nasza społeczność to także źródło niezależnych informacji technicznych oraz przydatnych narzędzi. Niezależnie od tego, czy zaznajamiasz się z nową technologią, pracujesz nad kolejnym projektem lub poszukujesz części do napraw, możesz zaufać firmie Farnell element14. U nas uzyskasz odpowiedzi i komponenty niezbędne do sprawnej realizacji Twoich projektów — od samego ich początku.

Farnell element14 to marka handlowa firmy  Premier Farnell plc (LSE:pfl) w Europie.

 

Więcej informacji: 

Biuro prasowe - www.premierfarnell.com/media-centre

Facebook – /element14page

Twitter - @element14news; @element14; @farnellnews

YouTube – element14
E-mail: pressoffice@premierfarnell.com 

 

Dane kontaktowe:

Jen Cooke

Menedżer PR w Europie

Tel.: +44 (0) 113 3484904

E-mail: jcooke@premierfarnell.com

 

Joanna Manarczyk

Monday PR

Tel.: 48 795 468 975

E-mail: joanna.manarczyk@mondaypr.plMondayPR
Na podstawie: www.premierfarnell.com/media-centre

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii