Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2010-06-18

Wysokowydajne switche IPv4/IPv6 VX3910 firmy Kontron dla platform VPX i OpenVPX.

Wysokowydajne switche IPv4/IPv6 VX3910 firmy Kontron dla platform VPX i OpenVPX.

Prędkość do 28Gbit, wszechstronne funkcje zarządzania i wyjątkowa stabilność to główne cechy switchów VX3910. Urządzenia wraz zainstalowanym systemem Kontron Embedded Network Technology, które oferują komplet tych samych zaawansowanych funkcji, upraszczają sieć platformy, redukując potrzeby inwestycji na wspieranie specjalnych rozwiązań na rzecz rozwoju rynku i rozwoju otwartych gotowych aplikacji.

Urządzenia te posiadają do 20 portów Gigabitowych, co czyni je w czołówce switchów wykonanych w wymiarze 3U. 4 dodatkowe porty gwarantują możliwość wyeliminować ewentualne słabe ogniwo w sieci bez konieczności stosowania dodatkowych urządzeń pośredniczących. Cztery porty na panelu frontowym i jeden dedykowany fo zewnętrznego zarządzania, dzięki któremu można rozszerzyć ilość portów do 28. Nowe switche są dostępne w wersji chłodzonej powietrzem i przeznaczone są do pracy w temperaturach od 0 do 55'C oraz w wersji do pracy -40 - +85'C.

Dzięki zastosowaniu jednego chipa Broadcom, urządzenie VX3910 bardzo korzystnie widnieje w proporcjach jakość/cena. Kontroler AMCC PowerPC pozwala stosować urządzenie w szerokim zakresie warunków oraz stosować różne wersje firmware, dzięki czemu łatwo jest skonfigurować urządzenie na potrzeby konkretnego Klienta.

Switch VX3910 wspiera wszystkie istotne standardy, takie jak L2/L3, VLAN (IEEE 802.3ac), dynamic VLAN GARP/GVRP (IEEE 802.1Q).

Najwyższa dostępność jest gwarantowana przez przez SNMP, Telnet oraz linię komend przez port RJ-45. Na przednim panelu znajdują się również porty EIA-232, które to również moga być kierowane do płyty montażowej. Na podstawie: kontron.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii