Nowość ELESA+GANTER 2013-03-26

Pokrętła z elementem dociskowym GN 7336.5

Pokrętło radełkowane GN 7336.5.

Firma Elesa+Ganter, światowy lider w produkcji standardowych elementów maszyn, rozszerzyła swoją ofertę o nowy rodzaj pokrętła o oznaczeniu GN 7336.5. Nowy produkt jest wyposażony w nierdzewny trzpień gwintowany zakończony elementem dociskowym w trzech wykonaniach. Pokrętło GN 7336.5 można stosować w warunkach narażających ten element na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych lub chemicznych.

Pokrętło GN 7336.5 dostępne jest w trzech standardowych wykonaniach:

  •  
    • MS, w którym trzpień zakończony jest mosiężną poduszką dociskową. Pokretło takie dedykowane jest do
           aplikacji o dużej częstotliwości dociskania, poduszka mosiężna zapobiega zużyciu powierzchni dociskowej pokrętła.
    • KU z trzpieniem zakończonym poduszką dociskową z tworzywa. Ten rodzaj pokrętła jest zalecany do aplikacji, w których chcemy zapobiec uszkodzeniu delikatnej powierzchni dociskanego elementu. Poduszka z technopolimeru na bazie żywicy acetalowej (POM) chroni dociskaną powierzchnię przed wgnieceniem, czy zadrapaniem.
    • ZK nagwintowany trzpień pokrętła zakończony jest kulą, na której można wahliwie zamontować stopkę dociskową z technopolimeru (GN 631) lub ze stali nierdzewnej (GN 631.5). Rozwiązanie takie umożliwia nam rozłożenie siły docisku na większej powierzchni oraz skompensowanie nieprostopadłości powierzchni dociskowej.


Nowość ELESA+GANTER
Na podstawie: www.e-automatyka.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii