Mettler Toledo 2012-12-10

Higieniczne wagi podłogowe Idealne do pracy w trudnych warunkach otoczenia

Higieniczne wagi podłogowe Idealne do pracy w trudnych warunkach otoczenia

Wagi podłogowe o higienicznej konstrukcji, mocowane na stałe, unoszone lub mobilne, znacznie zwiększają elastyczność przy planowaniu produkcji i są dostosowane do szybkich i wydajnych procedur czyszczenia. Właściwie wybrana waga podłogowa zwiększa bezpieczeństwo żywności i wydajność produkcji.

Wagi podłogowe używane w trudnych warunkach otoczenia wymagających częstego mycia podłogi są narażone na duże obciążenia, nieostrożną manipulację i zniszczenie materiału oraz są regularnie zalewane wodą podczas procedur czyszczenia. Aby zapewniać bezpieczną produkcję żywności, wagi podłogowe muszą być wykonywane i instalowane zgodnie z odpowiednimi zaleceniami sanitarnymi, odporne na środowiska korozyjne, wytrzymałe na środki czyszczące oraz muszą umożliwiać proste ładowanie, ważenie i wyładowanie obiektów.

METTLER TOLEDO produkuje różne rodzaje wag podłogowych, zaprojektowanych specjalnie z myślą o zachowaniu higieny. Charakteryzują się one klasą szczelności od IP65 do stosowania w przypadku procedur delikatnego zmywania do IP69k w przypadku czyszczenia wysokociśnieniowego.

Ultraniskoprofilowe wagi podłogowe (PUA5../PUA6../PUA7..)
Niskoprofilowe wagi podłogowe mają umożliwiać bezpieczne i szybkie przemieszczanie ładunków na platformę i poza nią. Wagi podłogowe z tej serii cechują się wytrzymałą konstrukcją, powierzchniami łatwymi do czyszczenia oraz wyjątkowo niskim profilem z krótką rampą. Dostępne są dwa typy konstrukcji: mocowany model autonomiczny oraz wersja unoszona. W przypadku wersji unoszonej para wbudowanych sprężyn gazowych umożliwia jednej osobie niemal bez wysiłku ręcznie podnieść platformę w celu wyczyszczenia podłogi pod wagą.

Dla wymagających — podstawowe wagi podłogowe
Wagi podłogowe METTLER TOLEDO są używane w obszarach o dużym zapyleniu i wilgotności. Wszystkie typy tych wag mogą być umieszczane na podłodze, mocowane na regulowanych stopkach lub instalowane w przygotowanych kanałach wagowych. W przypadku modeli serii M jedna waga oferuje kilka zakresów ważenia z trzema różnymi rozdzielczościami. Po dołączeniu elementów z szerokiej gamy akcesoriów te wytrzymałe modele mogą być używane w wielu zastosowaniach.

Najwyższa dokładność wag podłogowych (seria K)
Seria K cechuje się najwyższą dokładnością przy maksymalnej precyzji do 6000e/7500e (jeden zakres). Modele dostępne są w wersji do ustawienia na podłodze lub zamocowania w kanale, a ich zakres ważenia wynosi od 300 kg x 2 g do 3000 kg x 50 g. Zapewniają one szeroki zakres ważenia, co zwiększa możliwości ich zastosowania.

Łatwe do unoszenia (PFA5../-7../-8..unoszona)
Unoszone wagi podłogowe można zainstalować na podłodze lub w kanale. Są wykonane ze stali nierdzewnej i umożliwiają pełny dostęp w celach czyszczenia. METTLER TOLEDO oferuje dwa typy: z ręcznym i automatycznym podnoszeniem. W modelu z ręcznym podnoszeniem można unieść tylko górną platformę, odsłaniając wnętrze wagi i kanał, natomiast wersja z automatycznym podnoszeniem jest wyposażona w siłowniki pneumatyczne służące do uniesienia całej wagi. Użycie przełącznika w wersji automatycznej powoduje przechylenie wagi o 45°. Oba typy mogą być łatwo i bezpiecznie obsługiwane przez jedną osobę.

Łatwe przemieszczanie (PUA5../PUA6.. mobilna)
Mobilne wagi podłogowe można łatwo przemieszczać po opuszczeniu czterech kół, a w podłodze nie trzeba przygotowywać otworów ani uchwytów montażowych. Modele można dowolnie ustawiać, co umożliwia czyszczenie całej powierzchni produkcyjnej. Niezależnie od warunków otoczenia lub wymaganej procedury czyszczenia METTLER TOLEDO oferuje higieniczny system wag podłogowych, sprzyjający bezpieczeństwu i czystości na liniach produkcji żywności.Mettler Toledo
Na podstawie: mt.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii