Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-10-11

Bezprzewodowe i zdalne monitorowanie i sterowanie za pomocą zabezpieczonej sieci TETRA!

Bezprzewodowe i zdalne monitorowanie i sterowanie za pomocą zabezpieczonej sieci TETRA!

FF-Automation Oy prezentuje nowy Remote Terminal Unit (RTU), który można wykorzystać wszędzie tam, gdzie istnieje bezpieczny dostęp do sieci TETRA. Zdalne monitorowanie i sterowanie jest możliwe za pomocą znanych i wiarygodnych rozwiązań AutoLog® ontrolMan, nowoczesnego i oszczędnego Intranetu. Obszary zastosowań to: ochrona katodowa, różnych urządzeń, procesów wytwórczych, zbiorniki, stacje pomp, generatorów, i wiele innych, których bezpieczeństwo jest zadaniem kluczowym.

AutoLog®TETRA RTU zawiera sterownik PLC ®AutoLog, który może pracować samodzielnie, jak również za pomocą pilota. Może być wyposażony w modem TETRA z anteną i innymi urządzeniami automatyki.

Za pomocą AutoLog®TETRA RTU można zmierzyć poziom cieczy, ciśnienie, przepływ, itp. Przeznaczone są do pracy w wysokich temperaturach.

System korzysta z istniejącej rozbudowanej sieci TETRA. Nie wymaga więc inwestycji w sieć. System może być utrzymywany zdalnie i nie wymaga kosztownych wizyt serwisu do kontroli i zmian z oprogramowaniu. Elastyczna funckjonalność pozostawia wiele możliwości rozszerzeń w przyszłości. Posiada łatwy w użyciu interfejs, podglądy, analizy danych i raportowanie. Na stany awaryjne można reagować niezwłocznie bez doprowadzania do kosztownych konserwacji i innych problemów. Dane pomiarowe mogą być współużytkowane przez wszystkich użytkowników. Możliwe jest tworzenie odrębnych kategorii użytkowników. Alarmy krytyczne sa wykrywane automatycznie i mogą być kontrolowane przez personel utrzymania natychmiast; system informuje o tych alarmach poprzez sieć TETRA, wiadomości SDS lub e-mail.

Na podstawie: ffautomation.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii