Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-10-06

Czy chcesz, aby Twój dom był sterowany automatycznie?

Czy chcesz, aby Twój dom był sterowany automatycznie?

Wydajemy dużo na ogrzewanie i klimatyzację, a nie wykorzystujemy energii słonecznej. Chcemy jak najlepiej wykorzystywać światło słoneczne zimą i nie wpuszczać gorącego powietrza latem. Chcemy regulować lub dostosowywać poziom jasności zgodnie z potrzebami. Chcemy dostosowywać klimatyzację do naszych przyzwyczajeń związanych z określonymi godzinami. Chcemy udoskonalić nasz układ elektryczny jak najszybciej i jak najczyściej. W domu może być jak w samochodzie.

Wydajemy dużo na ogrzewanie i klimatyzację, a nie wykorzystujemy energii słonecznej. Chcielibyśmy jak najlepiej wykorzystywać oświetlenie naturalne, unikając bezpośredniego nasłonecznienia latem. Czasem zostawiamy w domu włączone światło.

Chcemy jak najlepiej wykorzystywać światło słoneczne zimą i nie wpuszczać gorącego powietrza latem. Dzięki urządzeniu do sterowania zaciemnieniem z serii elegance mozna programować harmonogram otwierania i zamykania automatycznych żaluzji. Ponadto czujnik światła elegance pozwala sterować zaciemnieniem zaleznie od jasności światła na zewnątrz.

Chcemy regulować lub dostosowywać poziom jasności zgodnie z potrzebami. Przy użyciu regulatorów Unica można sterować oświetleniem pokoju lub sali, tworząc odpowiednią atmosferę, a jednocześnie zmniejszając pobór mocy.

Chcemy dostosowywać klimatyzację do naszych przyzwyczajeń związanych z określonymi godzinami. Można łatwo zrobić to automatycznie, uzywając tygodniowego termostatu programowalnego Unica lub elegance. Termostat dostępny jest również do pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym.

Chcemy udoskonalić nasz układ elektryczny jak najszybciej i jak najczyściej. Można zainstalować nowe regulatory, przyciski ściemniaczy i zegarowe, tygodniowe termostaty programowalne bez konieczności kładzenia nowego okablowania. Wszystko to jest możliwe dzięki rozwiązaniom sterowanym przez radio, takim jak produkty Unica i elegance.

Administratorzy obiektów chcą uzyskać znaczne oszczędności energii dzięki kontroli parametrów oświetlenia i ogrzewania oraz działania zasłon. Che mieć także możliwość łatwej rozbudowy systemu w każdej chwili bez konieczności instalowania nowych kabli. Dlatego też wszystkie urządzenia należy połączyć przez jedną szynę z zastosowaniem systemu szyny KNX. Po uruchomieniu czujnika (np. za pomocą przycisku) napęd (np. w systemie sterowania żaluzjami) wykona wszystkie wymagane czynności. W tym przypadku zastosowany zostanie przycisk wielofunkcyjny współpracujący z czujnikami jasności i obecności oraz urządzeniami uruchamiającymi systemów oświetlenia, ogrzewania i sterowania żaluzjami.

Podstawowe produkty zapewniające efektywność energetyczną:

  • przycisk wielofunkcyjny KNX ARTEC z urządzeniem sterującym temperaturą w pomieszczeniu,
  • funkcje przycisku wielofunkcyjnego,
  • włączanie, przełączanie, ściemnianie, sterowanie żaluzjami, uruchamianie zboczy zliczających, funkcje powiadamiania, cykliczne odczyty wartości temperaturyzewnętrznej,
  • funkcje urządzenia sterującego temperaturą w pomieszczeniu.

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii