lsis 2011-04-08

LSI zwiekszy udział na rynku w zakresie systemów fotowoltanicznych falowników

LSI zwiekszy udział na rynku w zakresie systemów fotowoltanicznych falowników

LSI posiada kompletne falowniki fotowoltaniczne przeznaczone do wszechstronnych zastosowań, począwszy od małych i średnich budynków użyteczności publicznej na szeroką skalę, skończywszy na zaawansowanych systemach zasilania.

Na 8. targach Expo Green Energy LSI zaprezentowała nową linię produktów o różnych pojemnościach, nie zawierających transformatorów (LSPV10K/13K/17K/20K) oraz zawierających transformatory o średnich i dużych pojemnościach (LSPV 30K/50K, 100K/160K, 500K/630K). Spółka prezentowała je na łącznej powierzchni 72 m kw,

Komórki fotowoltaniczne falowników są urządzeniami, które konwerują moc przechowywaną w postaci prądu stałego (DC) w ogniwach, do prądu przemiennego (AC), który jest poweszechnie stosowany w życiu codziennym. Są one podstawowym narzędziem do łączenia systemów solarnych i sieci energetycznych. Do tej pory LSI dostarczała jedynie małe falowniki przeznaczone dla gospodarstw domowych na rynku koreańskim i japońskim. Jednakże wraz z wprowadzeniem nowego asortymentu, mającego zastosowanie na różnych platformach, Spółka planuje zwiększyć swój udział w rynku falowników fotowoltanicznych od zastosowań domowych do przemysłowych. W związku z tym Spółka ma zamiar umożliwić użytkownikom wygodne wprowadzanie i budowanie urządzeń energetycznych odnawialnych w oparciu o rozwiązania falownika, które zostały zoptymalizowane dla poszczególnych systemów energii słonecznej.

W skład symbolu produktów wchodzi litera "K" (lub Kilowaty) lub standardowa moc operacyjna (maksymalny prąd przy którym urządzenie może bezproblemowo działać bez ponoszenia przeciążenia i/lub uszkodzenia urządzenia przy obciążeniu przez dłuższy czas.

Ponieważ falowniki typów LSVK 10K/13K/17K/20K nie zawierają transformatorów możliwe jest budowanie małych i lekkich, co w znacznym stopniu zmniejsza wielkość obiektów. Aby zminimalizować zużycie energii wynikające z wykorzystania transformatorów, sprawność falowników wynosi 98%. Ponadto, nowe urządzenia uzyskały poziom ochrony IP65, dzieki czemu pozwoli im to oprzeć się środowiskowi zewnętrznemu, które mogło by negatywnie wpłynąc na kompnenty.

Falowniki transformatorowe średniej i dużej pojemności zostały zoptymalizowane dla budynków komercyjnych i uzyteczności publicznej o mocy od 30kW do 1.3MW. Ponieważ mają one szeroki zakres napięcia wejściowego możliwe jest ich zastosowanie w wielu typach systemów solarnych.lsis

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii