Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2010-04-27

Rockwell Automation wprowadzil GuardLogix PAC

Rockwell Automation wprowadzil GuardLogix PAC

Rockwell Automation wprowadził dwa nowe sterowniki do zaopatrywania producentów maszyn i przemysłowców w zintegrowany, bezpieczny i z wieloma możliwościami sterowania system. Zainstalowany w pojedynczej platformie przeznaczonej do średniej wielkości aplikacji. L43S i L45S Compact GuardLogix wprowadza możliwości wcześniej dostępne tylko dla większych platform ControlLogix firmy Allen-Bradley. Uruchamian to diagnostyczne i informatyczne możliwości, które pomogą zmniejszyć upadki systemu i przedłużające się restarty, jak również uwydatnić projektowanie pojedynczego środowiska programowalnego i zwiększyć wydajność.

Kompaktowe sterowniki GuardLogix budowane w Rockwell Automation, projektowane są z priorytetem dla zintegrowanych standardów i bezpiecznego sterowania w pojedynczej platformie. GuardLogix jako część architektury zintegrowanych systemów firmy Rockwell używają tej samej konfiguracji, sieci i środowiska wizualizacji co większej skali systemy tej firmy. Pomaga to zaopatrywać projektantów maszyn i użytkowników  w opłacalne, integralne z maszyną systemy sterowania.

GuardLogix potrafią sterować aż ośmioma liniami zintegrowanego ruchu w sieci komunikacyjnej SERCOS. Kiedy są używane w połączeniu z servo napędem Kinetix 6200 firmy Allen-Bradley, konstruktorzy maszyn posiadają zaawansowane opcje bezpieczeństwa, wliczając w to bezpieczną prędkość i bezpieczne sterowanie.

Kontrolery te wspierają również używane przez firmę Allen-Bradley moduły CompactBlock Guard I/O i POINT Guard I/O w EtherNet/IP, przyznające prawa szybkim systemom konfiguracji i ulepszonego podziału informacji. GuardLogix są notowane na poziome bezpieczeństwa Safety Integrity Level 3 (SIL 3) i Performance Level e (PL e) – najwyższe stopnie bezpieczeństwa.

Kiedy używamy ostatniej wersji Rockwell Software RSLogix 5000(v18), sterowniki GuardLogix  potrafią udźwignąć pakiet wysoko zintegrowanych rozszerzeń (AOI) dla szybszego działania. AOI obejmuje kod dla ogólnych procedur w pre-uwierzytelnianych modułach dla łatwiejszego sankcjonowania, co pomaga zabezpieczyć czas i zmniejszyć ryzyko błędów kodowania.

„Wprowadzenie w temat PAC GuardLogix otwiera nowe drzwi dla wielu zakładów przemysłowych z średniej wielkości aplikacjami, którzy poprzednio nie posiadali wdrożonej zintegrowanej architektury”, powiedział Ken Deken, vice prezes Rockwell Automation.
„Skalowalność architektury zintegrowanych systemów oznacza, że  przemysłowcy i konstruktorzy maszyn mogą projektować ich aplikacje używając pojedynczych urządzeń sterujących i pojedynczych środowisk rozwijających, bez względu na rozmiar aplikacji.”

„Producenci oryginalnego wyposażenia projektujący współczesne rozwiązania podążają w kierunku poprawienia bezpieczeństwa, osiągnięcia wysokiej jakości wykonania i realizacji lepszej integracji maszyny z resztą przemysłowych systemów”, powiedział Deken. „Przez naszą skalowaną platformę sterującą i zaawansowane środowisko konfiguracyjne, przemysłowcy i producenci posiadają więcej możliwości do osiągnięcia celu niż poprzednio.”

Rockwell Automation, i tym podobne(NYSE,ROK) – największe światowe kompanie, zdecydowały uczynić ich klientów bardziej produktywnymi a świat bardziej zrównoważonym. Headquartered w Milwaukee, Wis., Rockwell Automation zatrudniają około 19,000 pracowników i świadczą swoje usługi w ponad 80-ciu krajach Na podstawie: automation.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii