Filip Gnatowski 2011-12-09

Nowość firmy Ganter: Polerowane stopy wahliwe

Nowość firmy Ganter: Polerowane stopy wahliwe

Firma Ganter wprowadziła do swojej oferty nowy rodzaj stóp wahliwych wykonanych z polerowanej stali nierdzewnej. Nowe produkty są dostępne w ramach serii o oznaczeniach GN 341 oraz GN 341.1 i mogą być stosowane m.in. w urządzeniach wykorzystywanych w przetwórstwie spożywczym i farmacji.

Zakres wymiarowy stopek pozostaje niezmienny tj. średnica podstawy 60 ÷ 100 mm, wielkość gwintu M16 ÷ M24. Próby wytrzymałościowe przeprowadzone w laboratorium firmy Ganter określiły bezpieczną obciążalność statyczną prezentowanych elementów w zakresie 21 ÷ 27 kN (zależnie od wymiaru). Podkładki antypoślizgowe wulkanizowane z podstawą wykonane są z czarnej gumy NBR (PERBUNAN) o twardości według Shore’a A od 85 do 90.

Zasadniczą różnicą pomiędzy nierdzewnymi stopkami GN 341 i GN 341.1 jest kształt, który w przypadku tej drugiej stopy, eliminuje możliwość osadzania się zanieczyszczeń.

Do zastosowań, w których wymagane jest zachowanie najwyższego stopnia higieny (przetwórstwo spożywcze, farmacja) zaleca się użycie stopy GN 341.1. Posiada ona trzpień nagwintowany jedynie w części, którą całkowicie zakrywa specjalna nakrętka kontrująca. Zapobiega to osadzania się zanieczyszczeń na gwincie, a w połączeniu z odpowiednio ukształtowanym przegubem stopy oraz wulkanizowaną do podstawy gumą antypoślizgową, ułatwia odprowadzanie wody w przypadku mycia ciśnieniowego.

W przypadku, kiedy musimy zastosować stopę nierdzewną, głównie ze względu na korozyjne środowisko pracy, możemy ograniczyć się do wersji GN 341.

Stopa wahliwa GN 341

Stopa wahliwa GN 341.1


Prezentowane stopki wykonane są ze stali AISI 304/AISI 303 i od dzisiaj oprócz wersji matowej dostępne są również w wersji polerowanej!
Strony katalogowe prezentowanych produktów:

  • Nierdzewna stopa wahliwa GN 341
  • Nierdzewna stopa wahliwa GN 341.1


Filip Gnatowski

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii