Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2010-03-29

SIEMENS: Nowe moduły fail-safe do stacji I/O ET 200M

SIEMENS: Nowe moduły fail-safe do stacji I/O ET 200M

Firma Siemens Industry Automation wprowadziła do produkcji nowe moduły Fail-Safe dla stacji rozproszonych wejść/wyjść ET 200M. Charakteryzują się one lepszymi parametrami od swoich poprzedników oraz większą funkcjonalnością.

Nowe moduły SIMATIC ET 200M 24F-DI, 8F-DO i 10F-DO spełniają teraz wymagania stopni bezpieczeństwa SIL3/Cat. 4/PLe przy pracy mieszanej ze standardowymi modułami I/O bez potrzeby stosowania specjalnych modułów separujących. Zostały ponadto wyposażone w profil PROFIsafe 2.0, który pozwala na użycie ich w sieciach Profinet również poprzez moduły sprzęgające PN/DP. Wszystkie moduły posiadają funkcję śledzenia napięcia zasilania, w przypadku jego spadku moduł będzie wymagał dodatkowego potwierdzenia operatora.

Moduł ET 200M 10F-DO jest dostępny w wąskiej, 40-mm obudowie, czujniki mogą być podpięte kablami o długości do 1000 m. Zawiera 10 wyjść z przełączaniem P/P (current source) o wydajności prądowej do 2A na kanał. Moduły wyposażono w funkcję "last valid", utrzymującą ostatni zadany stan oraz funkcję "energize to trip", która jest coraz częściej  wymagana w systemach redundantnych i Fail-Safe.

Moduł ET 200M 8F–DO posiada osiem wyjść typu P/M (current source/current sink) o wydajności 2A na kanał, maksymalna dopuszczalna długość kabli z czujnikami wynosi 200 metrów. Na podstawie: www.siemens.pl/safety

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii