Eligiusz Glass 2012-02-06

Nowe zamki GN 516

Nowe zamki GN 516

Firma GANTER stworzyła grupę zamknięć, których specjalny mechanizm, oprócz samego zabezpieczenia przed otwarciem, umożliwia dociśnięcie drzwi do ramy. Innowacyjna konstrukcja, szeroki zakres wykonań standardowych oraz nowoczesne wzornictwo, zostały od razu zauważone. Zamknięcia GN 516 otrzymały jedno z najcenniejszych w świecie techniki odznaczeń - iF product design award 2012.

W początkowej fazie ruchu zamykającego (obrót o 90°) rygiel zamka zachodzi za ramę drzwiczek, zabezpieczając je przed otwarciem. Obrót o kolejne 90° powoduje osiowy przesuw rygla o 6 mm i dociśnięcie drzwiczek (rysunek po lewej). Mechanizm zamknięcia GN 516, współdziałając z elastyczną uszczelką drzwi, zapewnia szczelność połączenia oraz odporną na wibracje blokadę w pozycji zamkniętej.

Zamknięcia GN 516 dostępne są z wkładkami pod klucz:

    trójkątny - wykonanie DK,
    kwadratowy - wykonanie VK7 oraz VK8,
    dwuskrzydłowy - wykonanie VDE.

Dla zastosowań, gdzie nie ma potrzeby używania dodatkowego narzędzia zamykającego, przygotowano trzy warianty wkładek:

    wykonanie RG z pokrętłem gwiaździstym GN 7336,
    wykonanie KG z uchwytem,
    wykonanie HG z dźwignią zamykającą.

Powyższe wkładki dostępne są w kombinacjach z 22 rozmiarami rygli, dzięki czemu można je stosować do ram o różnej grubości.

iF product design award:
Począwszy od 1953r.” iF product design award” należy do najważniejszych wyróżnień dla innowacyjnych produktów. Nagroda ta przyznawana jest przez niezależną, międzynarodową komisję, w skład której wchodzi wielu sławnych projektantów. Zawodowo spełniają się oni wykładając na uniwersytetach oraz pracując w renomowanych przedsiębiorstwach.Eligiusz Glass
Na podstawie: www.elesa-ganter.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii