M. Nicolas BONIN 2011-07-05

Prefabrykowane studnie kablowe firmy Legrand – uproszczona instalacja

Prefabrykowane studnie kablowe firmy Legrand – uproszczona instalacja

Przedsiębiorstwo Legrand, nieustające w poszukiwaniu innowacji, oferuje prefabrykowane studnie kablowe, wykonane z elementów kompozytowych pochodzących z recyklingu. Są one o wiele lżejsze niż studnie z betonu i łatwe do zainstalowania. Oszczędność czasu uzyskana dzięki szybkiej instalacji umożliwia ograniczenie udziału personelu nadzorującego i ochrony. Wśród licznych zalet, jakie ma to chronione patentem rozwiązanie należy wymienić również łatwiejszy dostęp do kabli.

Wykorzystywane do rozprowadzania i podłączania wszelkiego typu kabli, prefabrykowane studnie kablowe Legrand wykonane są z polistyrenu pochodzącego z recyklingu, materiału lekkiego i łatwego do transportu. Studnie kablowe są dostarczane w zestawie; mają z obydwu stron specjalne zakończenia umożliwiające łączenie ich bez konieczności dodatkowego mocowania i stosowania specjalnego oprzyrządowania. Ich montaż jest szybki, ponieważ potrzebuje czasu na wiązanie betonu. Co więcej, może być prowadzony o każdej porze roku, ponieważ nie występują tu problemy z zamarzaniem. Studnie kablowe można bez ograniczeń demontować i ponownie wykorzystywać. Manipulowanie nimi jest łatwe, a ich konstrukcja gwarantuje, że będzie je można zawsze łatwo otworzyć, nawet po upływie wielu lat.

Geometria elementów i możliwość ich odwracania oraz obecność zaślepionych wlotów w ścianach stwarza liczne możliwości łączenia i wprowadzania do studni kabli oraz przewodów. Głębokość można zmieniać w zależności od potrzeb, operując odcinkami o długości 25 cm, które odpowiadają wysokości każdego elementu. W ciągu zaledwie paru chwil można podwyższyć lub obniżyć położenie studni w terenie, na przykład w razie renowacji lub podwyższenia nawierzchni. Ostatni rząd elementów bazowych zakończony jest zwieńczeniem ze stali ocynkowanej specjalnie ukształtowanej w formie wrębu, co umożliwia przykrycie studni pokrywą. Pokrywy metalowe mogą zostać wyposażone w urządzenie blokujące.

Rozmaite typy pokryw umożliwiają doskonałe wkomponowanie studni w otoczenie. Modułowy charakter tego rozwiązania sprawia, że odpowiada ono wszelkiego typu zapotrzebowaniu w zakresie wytrzymałości. Zdejmowane zwieńczenie umożliwia łatwe odwijanie lub przemieszczanie kabli i nie powoduje przerw w usługach. Ponadto, bez żadnego problemu można podłączać dodatkowe kable.

Układanie studni kablowych wymaga tak samo starannie wykonanych wykopów jak w przypadku tradycyjnych, jednoczęściowych prefabrykowanych studni kablowych i studni wylewanych. Natomiast miejsce wykonywania robót pozostaje czyste, co przyczynia się do ochrony środowiska.

Rozmaitość produktów wytwarzanych przez firmę Legrand świadczy o dużym dynamizmie tego przedsiębiorstwa. Jest ono jednym z kwalifikowanych dostawców francuskich kolei państwowych SNCF.M. Nicolas BONIN
Na podstawie: www.btp-legrand.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii