Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2013-08-01

Całkowite odnowienie serii czujników AC/DC E3JK

Całkowite odnowienie serii czujników AC/DC E3JK

Po gruntownym przeprojektowaniu popularne czujniki fotoelektryczne działające w szerokim zakresie napięć zasilania AC/DC z serii E3JK oferują teraz do 8 razy dłuższy zasięg detekcji w porównaniu ze starszymi modelami. Dodatkowo wszystkie nowe czujniki korzystają z czerwonego źródła światła, co znacznie ułatwia wycelowanie czujnika dzięki wyraźnie widocznej plamce, a ponadto wszystkie zostały wyposażone w jasne wskaźniki zadziałania LED, dobrze widoczne nawet z dużej odległości.

Ulepszone funkcje E3JK
Innym ważnym usprawnieniem jest zainstalowanie dużego, łatwego w użyciu i solidnego pokrętła regulacji czułości oraz wygodnego przełącznika Light-ON/Dark-ON, pozwalającego szybko zmieniać zachowanie czujnika w zależności od aplikacji. Uniwersalne wersje z wyjściem przekaźnikowym mogą pracować zasilane napięciem AC lub DC w zakresie od 24 do 240V, natomiast ich uzupełnienie stanowią modele z wyjściem NPN/PNP, pracujące z napięciem zasilania DC od 10 do 30V.

Czujniki fotoelektryczne nowej serii E3JK są dostarczane w popularnej i uniwersalnej obudowie o wymiarach 50 x 50 mm i są fabrycznie wyposażone w przewody o dł. 2 m. Rodzina obejmuje czujniki w konfiguracji nadajnik-odbiornik o zasięgu do 40 m, modele odbiciowe od lustra o zasięgu do 7 m oraz modele odbiciowe od obiektu o zasięgu do 2.5 m.

Typowymi aplikacjami dla czujników E3JK są np. automatyzacja obiektów rolniczych i budynków, gdzie ich kluczowym atutem jest możliwość pracy bezpośrednio z zasilania sieciowego, a także magazyny i duże instalacje transportowe, gdzie z kolei decydującą przewagą jest ich bardzo duży zasięg detekcji.


Mimo wielu nowych funkcji oferowanych przez naszą nową serię czujników fotoelektrycznych E3JK, zostały one bardzo atrakcyjnie wycenione i przez to są najbardziej korzystnymi cenowo czujnikami ze wszystkich aktualnie dostępnych w tej klasie na rynku.

Na podstawie: www.omron.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii