Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2012-04-26

Pentra proponuje micro sterowniki PLC z bogatą funkcjonalnością

Pentra proponuje micro sterowniki PLC z bogatą funkcjonalnością

Mikro sterowniki PLC posiadające możliwość wysyłania wiadomości tekstowych SMS i e-mail, funkcje serwerowe oraz interaktywny dynamiczny interfejs użytkownika. Bezpłatne aktualizacje oprogramowania, darmowe wsparcie techniczne oraz szkolenia czynią te sterowniki najlepszym rozwiązaniem na rynku. IDEC MicroSmart Pentra PLC z wbudowanym Ethernetem zdominował konkurencję pod kątem funkcjonalności.

Wbudowany, prosty do konfiguracji Modbus TCP ułatwia konfigurację sieci dla zdalnego utrzymania, monitorowania i kontroli oraz akwizycji danych. Urządzenie może obsłużyć do 14 równoległych połaczeń, zapewniając dostęp do wszystkich informacji i kontroli jaka jest wymagana. Zaawansowana funkcjonalność e-mail oznacza bieżące informowanie o dynamicznych danych w czasie rzeczywistym, takich jak poziom ciśnienia, przepływu, temperatury i innych. Urządzenie jak mało które obsługuje uwierzytelnianie logowania, tak więc można skorzystać z większości popularnych dostawców poczty elektronicznej. Aby zobaczyć na żywo stan urządzenia, wystarczy przyłączyć swojego laptopa do sieci i zalogować się na stronie internetowej użytkownika i pracować na urządzeniu tak jak tuż przy urządzeniu.

Pentra jest dostępny w dwóch modelach procesorów z 12 konfiguracjami I/O (8 wejść DC i 4 wyjścia). Przyłączyć można do 15 modułów rozszerzeń, porty USB (mini B), funkcjonalność SNMP, PING, 128kB programowalnej pamięci (21300 kroków drabinki), do 492 I/O, 100kHz liczniki. Urządzenia spełniają klasę 1 niebezpiecznych miejsc i posiadają znak CE.

Na podstawie: idec.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii