Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2010-05-14

Stacje remote I/O serii BL Compact – dopasowujemy się do Twoich potrzeb

Stacje remote I/O serii BL Compact – dopasowujemy się do Twoich potrzeb

BL compact to nowa seria modułów we/wy stworzona w oparciu o dobrze już znany i sprawdzony system BL67. W jednej kompaktowej obudowie umieszczone są: moduły komunikacyjne oraz karty we/wy – dokładnie te same, których używa system BL67. Jedna stacja BL compact umożliwia podłączenie maksymalnie 16 sygnałów zarówno cyfrowych jak i analogowych, przy czym nie ma znaczenia czy są to proste sygnały dwustanowe czy wykorzystywane w bardziej specjalistycznych aplikacjach jak np. RFID

Plastikowa obudowa modułów BL compact jest uszczelniana żywicą epoksydową, co daje im ochronę przed czynnikami zewnętrznymi na poziomie IP67. Moduły są dostępne w trzech rozmiarach – mały (S), średni (M) i duży (L) z różnego typu złączami. W zależności od potrzeb mogą to być złącza M8, M12 lub M16 pełniące funkcję we/wy sygnałowych natomiast podłączenie do sieci przemysłowej i zasilanie modułów jest realizowane przez złącza M12. W górnej części modułu, pod pokrywą z tworzywa sztucznego, znajduje się przełącznik obrotowy służący do ustawienia adresu sieciowego.

Dzięki kilku podstawowym konfiguracjom połączeń – konfigurowalne we/wy dwustanowe, we/wy analogowe, RS232, RS485, SSI lub RFID – klient dostaje rozwiązanie dostosowane do jego potrzeb w konkurencyjnej cenie. W porównaniu do hybrydowych systemów sieciowych magazynowanie BL compact jest łatwiejsze i tańsze, ponieważ przestrzeń wymagana do ich przechowywania jest zdecydowanie mniejsza. Ponadto moduł, który jest „skrojony” na potrzeby konkretnej aplikacji może być instalowany bez konieczności angażowania specjalistów oraz skraca czas montażu. Widoczne jest to szczególnie tam gdzie jest wykorzystywana duża liczba stacji sieciowych.

Na początek w ofercie znajdzie się 26 modułów w różnych typach obudów i typach połączeń. Nowa seria będzie przeznaczona do pracy w sieciach Profibus-DP oraz DeviceNet jednak już w niedalekiej przyszłości będą dostępne także wersje dla CANopen i Ethernet (Modbus/TCP oraz Ethernet/IP). Spośród już dostępnych modułów każdy będzie mógł wybrać dla siebie rozwiązanie, które pozwoli spełnić wymagania stawiane przez jego aplikację.

Tworząc serię BL compact TURCK nie tylko poszerza swoją bogatą już paletę rozwiązań sieciowych, ale również pretenduje do bycia kompetentnym partnerem, który oferuje swoim klientom kompletną strategię automatyzacji od czujników po zaawansowane systemy sieciowe. BL compact to łatwe w instalacji i obsłudze rozwiązanie, które daje użytkownikowi możliwość pełnego wykorzystania najnowocześniejszych zdobyczy automatyki w ciężkim środowisku przemysłowym oraz pozwala na zwiększenie wydajności maszyn w oparciu o wysoce kompatybilne i proste w integracji stacje we/wy.

Na podstawie: www.turc.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii