piokrza 2011-10-28

Termostat bardziej inteligentny

Termostat bardziej inteligentny

Przyzwyczajeni jesteśmy do programowania różnych urządzeń z poziomu programu czasowego. Ustawiamy czas i parametry. A gdyby tylko ustawiać parametry a urządzenie samo by określało kiedy ustawić parametry?

Były projektant iPoda - Tony Fadell przedstawił dziś niezwykłe urządzenie. Nest Learning Thermostat to wynik wyciągnięcia pewnych wniosków z pracy Fadella w Apple'a.

Urządzenie firmy Nest Labs zaprojektowano pod kątem najwyższej prostoty obsługi. Połączenie obrotowego pokrętła regulacji temperatury z inteligentną pamięcią, pozwala na automatyczną regulację w oparciu o rzeczywiste nawyki domowników. Termostat wykorzystuje też pomiar wilgotności, ruchu w otoczeniu i zmieniającą się temperaturę do automatycznego sterowania regulacją. Dla przykładu temperatura jest obniżana w chwilach zmniejszonej aktywności - jednocześnie zmieniające się warunki otoczenia są śledzone na bieżąco tak, by zareagować natychmiast, gdy zajdzie taka potrzeba.

Piktogramy, cyfry i odpowiedni kolor wyświetlacza na bieżąco wskażą, jaki jest aktualny stan otoczenia. Niebieski wskazuje chłodzenie, czerwony - grzanie, a ikona liścia - tryb oszczędzania energii.

Ponadto wbudowany moduł komunikacji Wi-Fi pozwoli na sterowanie temperaturą na podstawie danych o pogodzie. Bazując na danych dotyczących temperatury i promieniowania słonecznego na zewnątrz, temperatura w środku może być automatycznie obniżana lub podnoszona. Wi-Fi spełnia też kluczową rolę w kontroli na odległość. Użytkownicy mogą zmieniać temperaturę dla jednego lub więcej termostatów Nest, zarówno z poziomu wyszukiwarki, jak i urządzenia iOS. Wersja dla systemu Android ma nadejść później.

Według obliczeń spółki, zakup termostatu Nest może pozwolić na zaoszczędzenie od 200 do 300 dolarów amerykańskich rocznie, w stosunku do typowego rachunku za energię, który wynosi 1000 dolarów.piokrza
Na podstawie: nest.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii