LTM Communications 2014-03-10

FIBARO na targach CeBIT 2014

FIBARO na targach CeBIT 2014

W Hanowerze rozpoczęły się właśnie targi technologiczne CeBIT 2014 – jedno z największych tego typu wydarzeń na świecie. Nie zabraknie na nich Polaków. Swoje produkty od 10 do 14 marca prezentować będzie między innymi firma Fibar Group, producent bezprzewodowego systemu inteligencji budynkowej FIBARO.

Odbywające się w niemieckim Hanowerze wydarzenie uważane jest za jedną z najważniejszych na świecie wystaw prezentujących najnowsze technologie i rozwiązania IT dla domu i biznesu. Tematem przewodnim tegorocznej edycji międzynarodowych targów CeBIT będzie „datability”, czyli zdolność przetwarzania i wykorzystania ogromnych ilości danych w sposób odpowiedzialny i zrównoważony.

Na targi CeBIT przyjeżdżają pasjonaci technologii z całego świata. Impreza jest szansą na zapoznanie się z aktualnymi trendami w branży i nowymi produktami. Uczestniczą w nich zarówno użytkownicy, jak i dostawcy innowacyjnych rozwiązań. Liczne wydarzenia i imprezy towarzyszące pozwalają także nawiązać ciekawe kontakty biznesowe. W tym roku aż 55 proc. wystawców to firmy spoza Niemiec. Polskę reprezentować będzie między innymi Fibar Group.
       – Przy naszym stoisku goście będą mogli samodzielnie przetestować system inteligencji budynkowej FIBARO, a przede wszystkim zapoznać się z naszymi najnowszymi produktami. Odwiedzający będą mieli okazję sprawdzić możliwości nowej centralki Home Center Lite, wypróbować działanie bezprzewodowego czujnika ruchu FIBARO Motion Sensor, a także odkryć rewolucyjny potencjał FIBARO Swipe, który umożliwia sterowanie domem przy wykorzystaniu wyłącznie gestów – mówi Maciej Fiedler, dyrektor ds. rozwoju Fibar Group. Dzięki systemowi FIBARO możemy sterować nie tylko sprzętami RTV i AGD, ale też oświetleniem, poziomem temperatury, roletami, markizami, bramami i furtkami, alarmem oraz systemem monitoringu. Systemem zarządza się za pośrednictwem komputera lub telefonu. Można nim również sterować głosowo za pomocą specjalnej aplikacji LiLi. Określone działania są także automatycznie uruchamiane na podstawie informacji zbieranych przez czujniki oraz GPS. Dzięki temu, iż jest to rozwiązanie bezprzewodowe, instalacja systemu jest zupełnie bezinwazyjna.
       Targi CeBIT 2014 odbędą się w dniach 10-14 marca 2014 r. Z elektronicznymi urządzeniami prezentowanymi przez firmę Fibar Group będzie można zapoznać się przy stoisku A38 w hali 13.


Więcej informacji:
Marcin Trydeński
LTM Communications
+48 791 848 048
marcin.trydenski@agencja-ltm.pl


* * *

Firma Fibar Group z Poznania to producent bezprzewodowego systemu inteligencji budynkowej FIBARO. Dzięki systemowi FIBARO możemy sterować nie tylko sprzętami RTV i AGD, ale też oświetleniem, poziomem temperatury, roletami, markizami, bramami i furtkami, alarmem oraz systemem monitoringu. Systemem zarządza się za pośrednictwem komputera lub telefonu. Można nim również sterować głosowo za pomocą specjalnej aplikacji LiLi. Określone działania są także automatycznie uruchamiane przez system na podstawie informacji zbieranych przez czujniki oraz GPS. Dzięki temu, iż jest to rozwiązanie bezprzewodowe, instalacja systemu jest zupełnie bezinwazyjna.
Firma Fibar Group jest laureatem licznych nagród, między innymi zdobywcą tytułu National Champion w konkursie European Business Awards 2013/2014, godła Firma Roku 2013, a także – dwukrotnie – tytułu Lider Innowacji i Rozwoju. System inteligentnego domu FIBARO zdobył także pierwszą nagrodę podczas III Wystawy Teletechnika, Nagrodę Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa w konkursie na Najlepszy wyrób XI Międzynarodowych Targów Elektrotechnika 2013 oraz nagrodę Złoty Volt za najlepszy produkt elektrotechniczny przyznaną przez Polską Izbę Gospodarczą Elektrotechniki. Firma FIBAR zarządzająca systemem FIBARO dwa razy z rzędu zwyciężyła w organizowanym przez TVN Turbo konkursie Męska Rzecz w kategorii Gadżet i elektronika (w 2012 r. nagrodzona została centralka Home Center 2 a w 2013 r. Wall Plug – najmniejszy na świecie inteligentny włącznik sprzętów elektrycznych z funkcją pomiaru zużywanej energii). W 2013 r. firma wygrała w konkursie Rzeczpospolitej i otrzymała tytuł Młodej Marki Sukcesu. W tym samym roku uzyskała też nominację do Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. W 2014 r. otrzymała natomiast certyfikat Dobra Marka 2014.

 LTM Communications

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii