Filip Granowski 2013-10-24

Zamki szybkiego montażu CQT.FM. – nowe modele

Zamki szybkiego montażu CQT.FM. – nowe modele

Firma Elesa+Ganter wprowadziła do swojej oferty trzy nowe typy z serii zamków szybkiego montażu. Ich niekwestionowaną przewagą jest konstrukcja, która pozwala na instalację bez użycia dodatkowych narzędzi. Umożliwiają to specjalne zatrzaski, które po przejściu przez otwór blokują się na jego wewnętrznej krawędzi. Zamki tego typu posiadają w standardzie uszczelkę silikonową gwarantującą stopień ochrony IP65.

Pierwszy z nowych produktów to CQTF.FM-AE-V0  z charakterystyczną, prostokątną płytą przednią. Jego konstrukcja w całości (z wyłączeniem pierścienia rozprężnego ze stali nierdzewnej) wykonana jest samogasnącego technopolimeru na bazie poliamidu, zgodnego
z certyfikatem UL-94 V0.  Dzięki temu możliwe jest zastosowanie tego modelu w miejscach użyteczności publicznej.  Dostępny jest do wyboru  z kluczem o profilu dwuskrzydłowym lub trójkątnym.
Kolejny model zamków szybkiego montażu to CQTL.FM. Ze względu na materiały z jakich został wykonany - technopolimer na bazie poliamidu oraz nierdzewna rozeta - znajduje zastosowanie w miejscach  narażonych na korozję. Dodatkowo płyta przednia wyposażona jest w uchwyt, który pozwala na otwarcie drzwi lub osłony bez konieczności montowania dodatkowych części. Podobnie jak poprzednik występuje w dwóch odmianach - z kluczem dwuskrzydłowym oraz kluczem trójkątnym.
Trzeci z pośród nowych typów zamków to CSL.FM, wyróżniający się zamkiem na klucz płaski, który dostępny jest w dwóch wersjach:
* CSL – zamki z 400 różnymi kombinacjami klucza,
* CLSU – zamki o tym samym numerze klucza. Wszystkie zamki mogą być otwarte tym samym kluczem.
Zamek CSL.FM  został wykonany z następujących materiałów: korpus to wzmocniony włóknem szklanym technopolimer na bazie poliamidu, nierdzewna przednia płyta, stalowe ocynkowane pierścień rozprężny i dźwignia zamykająca oraz pozostałe stalowe elementy chromowane. Tak samo, jak opisywany wcześniej zamek CQTL.FM. posiada uchwyt umożliwiający otwarcie drzwi, bez konieczności instalowania innych elementów.
Szczegółowe informacje o prezentowanych produktach znadują się na stronach katalogowych:
* Zamek CQTF.FM-AE-V0
* Zamek CQTL.FM
* Zamek CSL.FM

------------------------------------------------------------------------------------

ELESA+GANTER
Grupa ELESA+GANTER jest światowym liderem w produkcji znormalizowanych elementów maszyn. Marka ta została powołana do życia przez dwie, współpracujące ze sobą od 30 lat firmy ELESA i Otto Ganter.
ELESA+GANTER to blisko 40 000 elementów standardowych, części do maszyn oraz wiele wykonań specjalnych. Produkty te łączą w sobie zarówno funkcjonalność, innowacyjność i wytrzymałość, jak i dbałość o formę. Potwierdzeniem tego jest ponad 100 patentów i ponad 20 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów m.in. " International Forum Design Award ", "Compasso d'Oro" w Mediolanie czy "Design Center" w Stutgarcie.
Marka jest reprezentowana w ponad 30 krajach świata, m.in. w Polsce.
ELESA+GANTER Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy ELESA+GANTER i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki. Wykwalifikowana kadra i magazyn w Polsce gwarantują oprócz najwyższej jakości produktów, doradztwo techniczne oraz profesjonalną i szybką obsługę klientów.
Więcej informacji o firmie i jej ofercie znajduje się na stronie: www.elesa-ganter.pl oraz w newsletterze dostępnym za pośrednictwem strony: www.elesa-ganter.info.pl.
Dodatkowych informacji udziela:

Filip Granowski
Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.
tel: (+48) 22 737-70-47
fax (+48) 22 737-70-48
email: fg@elesa-ganter.com.plFilip Granowski
Na podstawie: www.elesa-ganter.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii