Łukasz Michno 2010-08-03

Kolumnowe wskaźniki poziomu z osłoną

Elesa Ganter, wskaźnik poziomu, HCX/P HCZ/P

Korzyści płynące z zastosowania wskaźników poziomu z osłoną z serii HCX/P oraz HCZ/P docenimy wszędzie tam, gdzie panują trudne warunki pracy sprzyjające przypadkowemu uderzeniu we wskaźnik i w konsekwencji wyciekowi płynu.

Model HCX/P posiada osłonę wykonaną ze stopu cynku, natomiast model HCZ/P z technopolimeru. Obie osłony zostały tak skonstruowane, aby przenosić energię uderzenia bezpośrednio na ściankę zbiornika, dzięki czemu korpus wskaźnika pozostaje doskonale chroniony. Dodatkowe wycięcia na bokach osłon zapewniają odczyt poziomu cieczy z każdej strony, a wersja z wbudowanym termometrem występuje jako dodatkowa opcja.

Na tylnej ściance wskaźnika znajduje się zewnętrzny ekran kontrastowy wykonany z lakierowanego aluminium, na który możemy nanieść własne oznaczenia poziomu.

Materiał, z którego wykonany jest wskaźnik, odporny jest na: rozpuszczalniki, oleje z dodatkami, węglowodory alifatyczne i aromatyczne, benzynę, naftę, estry fosforowe. Wersja odporna na alkohol i detergenty zawierające alkohol dostępna jest na specjalne życzenie.

Temperatura pracy ciągłej wynosi maks. 90oC.Łukasz Michno
Na podstawie: elesa-ganter.info.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii