www.komputerwfirmie.org 2010-02-22

Nowe urządzenia nawigacyjne Becker

Nowe urządzenia nawigacyjne Becker

W Traffic Assist Z112 i Z116 zaprezentowano nowy wzór obudowy, ładniejszy i bardziej zaokrąglony kształt. Został on stworzony przez niemiecki oddział duńskiego studia Designit. Projektanci dodali przycisk „on/off”, który odłącza baterię, co zwiększa jej żywotność. Zmiany zostały wprowadzone również w budowie ładowarki. Oddzielono kabel TMC, można go odpiąć i inaczej ustawić, dzięki czemu nastąpiła wyraźna poprawa w odbiorze sygnału. Ostatnie modyfikacje dotyczą uchwytu, który w nowej wersji jest łatwiejszy do zamocowania i niewidoczny zza urządzenia. Zmiany w wyglądzie zostały wprowadzone również na ekranie. W najnowszych urządzeniach marki Becker użytkownik może dopasować wyświetlaną kolorystykę do deski rozdzielczej lub swoich preferencji. Do wyboru są zarówno mocne kolory (m. in. czerwony), jak i spokojniejsze (np. zielony i niebieski)

Ekonomicznie, szybko i bezpiecznie

W prezentowanych urządzeniach wprowadzono nową funkcję Becker Economic Route Guidance, która pomaga w racjonalnym pod względem zużycia paliwa prowadzeniu pojazdu i wyznaczeniu odpowiedniej trasy. Technologia ta pochodzi z sektora OEM (oryginalnego wyposażenia do samochodów) i jest oparta na danych zbieranych od wielu lat, które Becker wprowadza teraz do urządzeń mobilnych. Trasa ekonomiczna pomaga zachować płynność jazdy, dzięki czemu pozwala kierowcy zaoszczędzić paliwo i aktywnie chronić środowisko. Kolejnym ułatwieniem wprowadzonym do nowych urządzeń jest inteligentne menu, które dostosowuje się do użytkownika oraz skraca czas wpisywania celu podróży. Oznacza to, że np. gdy często wpisujemy „Wadowice”, to nazwa miasta pojawia się po wpisaniu 2 pierwszych liter zamiast najpopularniejszej podpowiedzi („Warszawa”). Dodano także 3 przyciski szybkiego dostępu w menu. Każdy użytkownik może wybrać najczęściej używane przez siebie funkcje i mieć do nich łatwy i szybszy dostęp.

Szyte na miarę

Becker Traffic Assist Z116 to pierwszy podstawowy model PND marki Becker, który został wyposażony w funkcję trip computer, która podaje bieżące informacje o parametrach podróży, dzięki czemu kierowca wie ile czasu zajęło mu przejechanie danej ilości kilometrów co do sekundy. Asystent podróży oblicza również czas dojazdu i prędkość na godzinę, z możliwością uwzględnienia postojów oraz zawiera kompas. Dodatkowo w urządzeniu zamontowano antenę TMC (informacje o ruchu drogowym), wyjątkowo przydatną na europejskich trasach, a także zestaw głośnomówiący Bluetooth z możliwością przenoszenia zawartości książki telefonicznej. Natomiast model Z112 posiada zainstalowany system wykrywania fotoradarów.

Mapy

W Becker Traffic Assist Z112 i Z116 zainstalowano najnowsze dostępne mapy firmy NAVTEQ. Ich aktualność, nawet w przypadku wprowadzenia nowszej wersji, zapewnia 45-cio dniowa gwarancja bezpłatnej aktualizacji map. Jeśli w tym czasie od pierwszej jazdy użytkownik zarejestruje się na portalu Becker MyXtras, to automatycznie otrzyma nowe mapy. Dodatkowo urządzenia są dostępne w opcji z AutoMapą Polska XL w najnowszej wersji. Ponadto do najnowszych modeli wprowadzono funkcję trwałego oraz chwilowego blokowania wybranego odcinka trasy. W pierwszej wersji droga zablokowana jest do odwołania (np. w celu usunięcia z planowania trasy dróg zatłoczonych w danych dniach tygodnia lub godzinach, robót drogowych lub niebezpiecznych przejazdów zimą), natomiast w drugiej jednorazowo w trakcie jazdy (np. odcinek 2 kilometrów aby ominąć korek). W Becker Traffic Assist Z116 dostępna jest funkcja NAVTEQ Traffic Patterns, która na podstawie historycznych danych pozwala na obliczenie trasy w zależności od dnia i godziny, co pomaga w zachowaniu płynności jazdy. System nawigacyjny omija strefy korków oraz główne skrzyżowania, dzięki czemu kierowca oszczędza czas i paliwo, a podróż jest mniej stresującą.www.komputerwfirmie.org
Na podstawie: www.komputerwfirmie.org

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii