Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2010-03-01

Nowe zawory odcinające gaz ASCO NUMATICS

Nowe zawory odcinające gaz ASCO NUMATICS

Firma ASCO NUMATICS, wiodący na świecie producent systemów automatyki płynów, kontroli przepływów i pneumatyki, zaprezentowała nową rodzinę modułowych zaworów odcinających gaz od kompaktowych z podwójnym zaworem do urządzeń o najwyższym wskaźniku przepływu. Zawory te są idealne do kotłów, pieców, kuchenek, urządzeń grzewczych, gazowych i pieców, a wykorzystywane w aplikacjach przemysłowych i handlowych.

Projektanci systemów przesyłu gazu mogą zmniejszać wymiary węzłów poprzez zamianę dwóch zaworów bezpieczeństwa na skrajnie małe zawory podwójne. Dodatkowo, zawory takie powodują bardzo mały spadek ciśnienia i posiadają wysoką przepustowość, zapewniając większą wydajność nawet w miejscach i niskim ciśnieniu gazu.

Zawory modułowe odcinające ASCO dostępne są w dwóch seriach: Pierwsza to zawory elektromagnetyczne dwukierunkowe normalnie zamknięte, które mogą być stosowane do gazów palnych do 5psi. Druga V710 to zawory elektryczno-hydrauliczne dwukierunkowe normalnie zamknięte, które kontrolują gazy o ciśnieniu do 15 psi. Seria V710 jest dostępna w konstrukcji szybko- i wolno-otwierającej. Obie serie dostępne są dla zakresu średnic od 3/4" do 3".

Firma ASCO zatrudniła firmę zewnętrzną zajmującą się modelowaniem i analizą przepływów w celu zoptymalizowania geometrii zaworów. Dzięki fachowym analizom i modelom zawory te mają wyjątkową wydajność razem z wysokim przepływem, przy zachowaniu małych wymiarów i zwartej konstrukcji. To sprawia, iż projektanci mogą budować aplikacje taniej i oszczędniej w przestrzeń.

Firma ASCO Numatics została utworzona poprzez połączenie firm ASCO i NUMATICS, i jest jednostką działalności Emerson w zakresie automatyki przemysłowej. ASCO NUMATICS oferuje kompleksowe rozwiązania w dziedzinie automatyki płynów, kontroli przepływu i pneumatyki dla szerokiego zakresu aplikacji zorientowanych na przemysł. Oferta ASCO z linii produktów NUMATICS w Ameryce Północnej składa się z ponad 50.000 zaworów, szerokiego wyboru urządzeń przygotowania powietrza oraz pełną linią produktów sterowania. Na podstawie: www.asconumatics.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii