(tł. Sebastian Czarnecki) 2011-01-26

Kontron: Druga generacja procesorów Intel® Core™

Kontron: Druga generacja procesorów Intel® Core™

Kontron poinformował o wprowadzeniu przez siebie drugiej generacji procesorów z rodziny Intel Core. Ze względu na ogromną poprawę w mocy przetwarzania, wydajności grafiki i zmniejszenia zużycia energii, druga generacja tych procesorów będzie zastępstwem dla wcześniejszych już w tym roku. Kontron ogłosił, że nowa generacja procesorów wyprze starsze z ponad 10 platform przed końcem 2011 roku, w tym ETXexpress -SC. Jeżeli aplikacja wymaga większej mocy obliczeniowej, większe możliwości graficzne, większą elastyczność I/O, nowy procesor jest w sam raz.

Druga generacja procesorów Intel Core oparta jest na nowej architekturze "visibly smart", która wykorzystuje gniazda LGA-1155 i zawiera znacznie większy zakres funkcji. Procesor zawiera teraz bardzo wydajną kartę graficzną. Procesor ten jest wykonany w technologi 32nm, co sprawia że jest bardzo energooszczędny. Ponadto taktowanie procesora jest zmienne, w zalezności od potrzeb, co optymalizuje zużycie energi. Nowa architektura pozwala m.in. na współdzielenie zasobów takich jak pamięć podręczna. Twórcy aplikacji będą lepiej korzystać z mocy obliczeniowej przy zachowaniu lepszej efektywności energetycznej.

Nowa generacja procesorów Intel pozwala na optymalny wybór wzorów w małych formach, które skorzystają z możliwości quad-core. Ze względu na wysoką skalowalność w zakresie funkcjonalności i mocu, druga generacja jest nie tylko odpowiednia do urządzeń mobilnych, ale może być również wykorzystywane w całym zakresie aplikacji wbudowanych, aż do wysokiej wydajności HPEC do czterech głównych rdzeni.

W przypadku aplikacji, które są szczegółnie prądożerne, nowe procesory zapewaniją technikę Enhanced Intel Turbo Boost. Jest to automatyczne przydzielanie zadać rdzeniom procesorów i zasobom graficznym, co zapewnia natychmiastowe zwiększenie wydajności w razie potrzeby. Kolejną innowacją jest akcesorium do zestawu instrukcji 256 bitowych (AVX). AVX zapewnia lepszą wydajność, bogatą funkcjonalność i możliwości zarządzania/ Nowe instrukcje przyspieszają skomplikowane obliczenia zmiennoprzecinkowe, takie jak arytmometria czy cyfrowe przetwarzanie obrazów, filmów i danych audio.(tł. Sebastian Czarnecki)
Na podstawie: kontron.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii