Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-09-28

Modular Controller zatwierdzony do stosowania w obszarach zagrożonych wybuchem

Modular Controller zatwierdzony do stosowania w obszarach zagrożonych wybuchem

Modular Controller produkcji Red Lion został zatwierdzony do stosowania w miejscach niezbezpiecznych w klase 1. Rozszerza to zakres stosowania produktów Red Lion na rynku na obszarach gazów wybuchowych, par oraz cieczy. Sukces serii Modular Controller polega na możliwości wykorzystania w niezliczonych zastosowaniach w celu pozyckania danych i zdalnego zarządzania aktywami. Teraz te urządzenia mogą być szerzej wykorzystywane w przemyśle petrochemicznym.

Wszystkie modele Modular Master również zostały zatwierdzone. Moduły kontroli i wyjść wyposażone w elementy półprzewodnikowe uzupełniają ofertę.

Urządzenie oferuje ekonomiczne rozwiązanie do integracji wielu stref PID, gromadzenia danych i I/O do komputera, DCS lub systemu PLC. Możliwe jest przekazywanie danych do kontrolera PLC w kilka sekund dzięki możliwości wizualnego mapowania danych z obszernego menu oraz dzięki wbudowanymi sterownikami szeregowymi oraz Ethernet.

Dzięki interfejsowi Ethernet obniżone są koszty programowania, wyeliminowano kosztowne moduły I/O i karty analogowe. Wszystkie moduły mogą być wymieniane na gorąco - urządzenie nadrzędne automatycznie zaprogramuje wymienione moduły.

Na podstawie: redlion.net

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii