Filip Granowski 2012-08-23

Kolumnowe wskaźniki poziomu HCK-GL do roztworów glikolu

Kolumnowe wskaźniki poziomu HCK-GL do roztworów glikolu

W ofercie firmy Elesa+Ganter Polska jest już dostępny najnowszy wskaźnik kolumnowy poziomu glikolu HCK-GL. Nowy produkt to unikatowa koncepcja firmy Elesa chroniona patentem i przeznaczona do pracy z roztworami na bazie glikolu wykorzystywanymi w instalacjach chłodniczych.

Glikol  jest substancją obniżającą temperaturę zamarzania wody. Instalacje chłodnicze, w których jest wykorzystywany, są wyposażone w zbiorniki na płyn chłodzący. Jego poziom musi być stale kontrolowany. Stosowanie wskaźników poziomu cieczy wykonanych ze standardowych materiałów, ze względu na specyficzne właściwości  chemiczne glikolu, było dotychczas ograniczone lub wręcz niemożliwe. Elesa stworzyła jednak rozwiązanie, dzięki któremu kontrola poziomu płynu chłodzącego z glikolem nie jest już problemem.

Testy wskaźników HCK-GL przeprowadzone w laboratorium firmy ELESA wykazały długotrwałą odporność temperaturową  na poziomie 150/160⁰C (zależnie od materiału śrub) przy ciśnieniu 5/6 bar oraz wytrzymałość na ciśnienie do ponad 30 bar dla oleju mineralnego, wody i roztworu glikolu do 50% (dla temp. 23⁰C).

Do najciekawszych wykonań specjalnych prezentowanego elementu należą:

  • wersja z termometrem zewnętrznym,
  • wersja z czujnikiem temperatury,
  • wersja z czujnikiem poziomu,
  • niestandardowe rozstawy śrub mocujących.

Do pracy ze standardowymi olejami hydraulicznymi przeznaczony jest analogiczny wskaźnik o symbolu HCK.Filip Granowski
Na podstawie: elesa-ganter.com.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii