Eligiusz Glass 2011-06-01

Trzpienie ustalające z funkcją bezpieczeństwa GN 414

Trzpienie ustalające z funkcją bezpieczeństwa GN 414

Firma Ganter rozszerzyła swoją linię elementów ustalających o jedyny w swoim rodzaju trzpień z funkcją bezpieczeństwa GN 414. Nowy produkt jest unikalny na skalę światową, co potwierdza wysokie kompetencje firmy Ganter oraz pozycję lidera wśród producentów standardowych elementów do maszyn i urządzeń.

GN 414 jest rekomendowany do aplikacji, w których chcemy uniknąć nieumyślnego bądź nieostrożnego odblokowania trzpienia.

W podstawowym wykonaniu (Typ A) trzpień jest blokowany przy maksymalnym wysunięciu szpilki ustalającej i może być odblokowany jedynie poprzez wciśnięcie czerwonego przycisku przy równoczesnym odciągnięciu główki.

W kolejnym wariancie (Typ B) trzpień blokuje się w pozycji odwiedzionej (szpilka ustalająca całkowicie schowana w korpusie) i może być zwolniony jedynie poprzez wciśnięcie czerwonego przycisku.

Typ C jest połączeniem dwóch powyższych wykonań i blokuje szpilkę w obu skrajnych położeniach.

Blokowanie trzpienia odbywa się automatycznie, każdorazowo po osiągnięciu skrajnej pozycji.

Mechanizm blokowania we wszystkich wariantach jest w pełni zintegrowany z przyciskiem wykonawczym. Daje to pewność prawidłowej pracy GN 414, nawet w obecności brudu czy też innych zanieczyszczeń.

Trzpienie ustalające z funkcją bezpieczeństwa są wykonane z czernionej stali. Główka trzpienia wraz z przyciskiem jest wykonana z technopolimeru, którego maksymalna temperatura pracy jest równa 80°C. Główka trzpienia oraz czerwony przycisk wykonawczy są niedemontowane.Eligiusz Glass
Na podstawie: www.elesa-ganter.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii