Marcin Cwalina 2011-03-01

nowa seria przycisków bezpieczeństwa M22-PV...

nowa seria przycisków bezpieczeństwa M22-PV...

Do oferty firmy Eaton Moeller została wprowadzona nowa seria przycisków bezpieczeństwa. Cechy szczególne to odmienny kształt „grzybka” (o dwóch średnicach do wyboru: 45 lub 60mm). Ponadto dostępne jest zupełnie nowe wykonanie - przycisku z mechaniczną sygnalizacją zadziałania – M22-PVT…-MPI. Nowościami są również pierścienie podświetlane oraz dedykowane specjalnie do systemów bezpieczeństwa - styki z samokontrolą.

Ergonomiczna konstrukcja serii RMQ-Titan pozwala na praktyczne wykorzystanie elementów niezależnie czy będą one zainstalowane na panelach operatorskich czy szafach sterowniczych. Wysoki stopień ochrony utrzymany w większości przypadków na poziomie IP67 (a nawet IP69K) z powodzeniem nadaje się do instalowania w najbardziej wymagających środowiskach. Elementy oznaczone logo EXII2D z powodzeniem mogą pracować nawet w strefach zagrożonych wybuchem pyłu. Napędy przycisków i przełączników zostały stworzone tak, aby ich kształt był wygodny w użyciu, a lampki sygnalizacyjne zapewniały doskonałą jakość natężenia oświetlenia niezależnie od warunków panujących w otoczeniu. Ponadto zastosowanie technologii LED sprawia, że sygnalizacja jest odporna na drgania i wibracje, a jej żywotność dochodzi do 100.000 godzin pracy. Kiedy bezpieczeństwo jest priorytetem niezwykle istotne jest, aby sygnalizacja była wyraźna i skuteczna. Może to w znacznym stopniu przyspieszyć reakcję obsługi na niebezpieczne sytuacje mogące mieć wpływ na bezpieczeństwo maszyn i urządzeń oraz ludzi przy nich pracujących. Intuicyjna symbolika oraz odpowiednio dobrana kolorystyka sprawiają, że wszystkie sygnały są łatwo rozpoznawalne i odczytywane w każdej sytuacji. Bogata oferta standardowych opisów i symboli może być w każdym momencie rozbudowana o indywidualne projekty tworzone przy pomocy programu Labeleditor. Wykorzystywanie w procesie tworzenia opisów technologii laserowej gwarantuje trwałość oraz najwyższą jakość na najwyższym poziomie.

Wysoka uniwersalność serii RMQTitan zapewnia technologię pozwalającą na dowolne (indywidualne) konfigurowanie przycisków oraz przełączników pod względem sposobu działania (z samopowrotem / bez samopowrotu) przy pomocy specjalnego przełącznika lub elementów kodujących. Oznacza to jeszcze lepsze dopasowanie do potrzeb i wymagań klientów oraz znaczną oszczędność stanów magazynowych. Gotowe obudowy montowane według specyfikacji klienta (również w wykonaniu ATEX)Marcin Cwalina

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii