Wojciech Lasota, Schneider Electric 2010-02-22

Gama elementów sterowania i sygnalizacji „HARMONY”

Gama elementów sterowania i sygnalizacji „HARMONY”


„Harmony Style 6” – XB6

Gama Harmony Ø16 została zaprojektowana do aplikacji, w których powierzchnia zainstalowania ograniczona jest gabarytami. Sposób instalacji jest prosty, a wersja kompletna (XB6) i do samodzielnego montażu (ZB6) daje użytkownikowi duży wybór możliwych konfiguracji. Harmony Ø16 charakteryzuje ponadto wysoki stopień ochrony (IP65), co umożliwia wykorzystanie jej w aplikacjach typu.: lokalne, zdalne panele i tablice sterujące, maszyny wykonawcze, nastawnie, oprzyrządowanie laboratoriów czy zakładów farmaceutycznych.

Gama obejmuje m.in.: lampki sygnalizacyjne (LED, żarówka, neonówka), przyciski z samoczynnym powrotem, grzybkowe awaryjne oraz przełączniki piórkowe dwu i trzy pozycyjne podświetlane i z blokadą na klucz.

 

 

„Harmony Style 5” – XB5

Gama obejmuje plastikowe wykonanie elementów sygnalizacji i sterowania Ø22, zapewniając

łatwy montaż, szeroką gamę możliwych konfiguracji oraz niezawodność. Występują tu zarówno wersje gotowe do zamontowania (XB5) jak i podzespoły do samodzielnego montażu (ZB5). Jest to idealne rozwiązanie do aplikacji wymagających elementów o wysokiej odporności na czynniki chemiczne, podwójnej izolacji elektrycznej czy wysokiego stopnia ochrony (IP66) – występują wersje z dodatkową osłoną silikonową. Uniwersalność tego rozwiązania umożliwia nam zastosowanie go w segmencie przemysłu maszynowego, chemicznego, papierniczego, morskiego czy też spożywczego. Jest to rozwiązanie, które bardzo często znajduje odbiorców m.in. wśród producentów rozdzielnic.

Oferta obejmuje m.in.: lampki sygnalizacyjne (LED, żarówka, neonówka), przyciski z samoczynnym powrotem lub bez (również podświetlane LED), grzybkowe przyciski wyłączenia awaryjnego w wersji podświetlanej z wieloma typami blokad, przełączniki pozycyjne podświetlane LED oraz manipulatory wielokierunkowe XD5.

 

 

 „Harmony Style 4” – XB4

Harmony Gama 4, to odpowiednik gamy 5 w wykonaniu metalowym. Cechą charakterystyczną tego wykonania jest wysoka trwałość mechaniczna. Jedna śruba mocująca zapewnia łatwy i wygodny montaż. Podobnie jak w innych gamach, istnieją wersje kompletne (XB4) jak również zestawy do samodzielnej konfiguracji (ZB4), spełniające wymagania najbardziej wymagającego klienta.

Zastosowanie: przemysł maszynowy; samochodowe linie montażowe, tekstylia, przemysł drzewny, lotniska, budynki użyteczności publicznej oraz producenci rozdzielnic.

 

 

„Harmony Style 7” – XB7

Jest gamą często nazywaną ekonomiczną z powodu niskiej ceny, na którą składają się kompaktowe elementy sterowania i sygnalizacji Ø22. Montaż odbywa się za pomocą pierścienia mocującego. Demontaż od strony czołowej jest niemożliwy, co zapewnia maksymalną ochronę operatorowi i instalacji. Rozwiązanie dedykowane jest m.in. do przemysłu chemicznego, papierniczego, spożywczego oraz producentów rozdzielnic. Oferta obejmuje lampki sygnalizacyjne (LED, żarówka, neonówka), przycisk samoczynnym powrotem lub bez (również podświetlane LED), grzybkowe przyciski wyłączenia awaryjnego oraz przełączniki pozycyjne.

 

 

„Harmony Style 9” –XB9 (Ø30)

Rozwiązanie dedykowane do najbardziej ekstremalnych środowisk pracy charakteryzujące się zwiększoną wytrzymałością mechaniczną i stopniem ochrony IP66.Występują wersje kompletne jak i do samodzielnej konfiguracji.

Główne zastosowanie to: przemysł petrochemiczny, tekstylny, samochodowe linie montażowe, metalurgia, kopalnie oraz lotniska.

 Wojciech Lasota, Schneider Electric

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii