Filip Granowski 2010-04-08

Nowe wykonania specjalne rękojeści nastawnych firmy Elesa

Nowe wykonania specjalne rękojeści nastawnych firmy Elesa

Firma Elesa poszerzyła ofertę rękojeści przestawnych o trzy nowe modele, zaliczane do wykonań specjalnych. Rękojeści o oznaczeniach ERS, ERX.AV oraz ERX-CR mają za zadanie sprostać wymaganiom tych klientów, którzy z różnych przyczyn nie mogą stosować standardowych elementów tego typu.

ERS - Rękojeść bezpieczna
W tradycyjnych rękojeściach normalnym ustawieniem jest pozycja pracy. Dopiero po podniesieniu ramienia można ją przestawić. W rękojeści ERS zastosowano odwrotny mechanizm. Polega on na tym, że w pozycji normalnej rękojeść jest w stanie uniemożliwiającym przeniesienie momentu na gwint (obraca się swobodnie), a dopiero naciśnięcie powoduje zasprzęglenie mechanizmu. Taka zasada działania wiąże się z dwiema korzyściami: uniemożliwia przypadkowe odkręcenie rękojeści oraz, w przypadku uderzenia, podda się nie powodując urazu operatora.

Rękojeść ERS
Rysunek 1: Rękojeść ERS

ERX.AV - rękojeść szybkiego montażu
Firma Elesa otrzymała od swojego klienta zadanie modyfikacji standardowej rękojeści ERX w taki sposób, aby możliwy był jej szybki demontaż za pomocą elektrycznego lub pneumatycznego narzędzia. W wyniku wprowadzenia modyfikacji powstało wykonanie specjalne obejmujące zastosowanie sześciokątnego gniazda pod narzędzie TORX.
Rękojeść ERX.AV
Rysunek 2: Rękojeść ERX.AV

ERX-CR – rękojeść z chromowanego tworzywa
Ten ty rękojeści jest powleczony specjalną, chromowaną powłoką. Dzięki temu rękojeść można zastosować wszędzie tam, gdzie wymagany jest estetyczny wygląd oraz wysoka odporność na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Wspomniana powłoka jest odporna na wodę morską, aceton, detergenty, alkohol etylowy, kwas mrówkowy oraz chlor.
 
Rękojeść ERX-CR
Rysunek 3: Rękojeść ERX-CR
 ELESA+GANTER
Grupa ELESA+GANTER jest światowym liderem w produkcji znormalizowanych elementów maszyn. Marka ta została powołana do życia przez dwie, współpracujące ze sobą od 30 lat firmy ELESA i Otto Ganter.
ELESA+GANTER to blisko 40 000 elementów standardowych, części do maszyn oraz wiele wykonań specjalnych. Produkty te łączą w sobie zarówno funkcjonalność, innowacyjność i wytrzymałość, jak i dbałość o formę. Potwierdzeniem tego jest ponad 100 patentów i ponad 20 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów m.in. " International Forum Design Award ", "Compasso d'Oro" w Mediolanie czy "Design Center" w Stutgarcie.
Marka jest reprezentowana w ponad 30 krajach świata, m.in. w Polsce.
ELESA+GANTER Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy ELESA+GANTER i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki. Wykwalifikowana kadra i magazyn w Polsce gwarantują oprócz najwyższej jakości produktów, doradztwo techniczne oraz profesjonalną i szybką obsługę klientów.

Filip Granowski

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii