MondayPR 2014-04-11

Nowa płytka Atmel SAMA5D3 Xplained Board od Farnell element14 umożliwia szybkie budowanie prototypów

Nowa płytka Atmel SAMA5D3 Xplained Board od Farnell element14 umożliwia szybkie budowanie prototypów

Dobrze wyposażony, niedrogi i łatwy w użyciu  zestaw ewaluacyjny z mikroprocesorem firmy Atmel o wyprowadzeniach kompatybilnych z Arduino powiększył rodzinę zestawów Xplained.
Firma Farnell element14 i Atmel ogłosiły wprowadzenie do sprzedaży nowego zestawu ewaluacyjnego Atmel SAMA5D3 Xplained – taniej platformy przeznaczonej do nauki programowania oraz szybkiego wykonywania prototypów urządzeń mikroprocesorowych.

 

Płytka ewaluacyjna, która wykorzystuje mikroprocesor SAMA5D3 z rdzeniem ARM® Cortex®-A5, jest wyposażona w bogaty zestaw gotowych do użycia interfejsów komunikacyjnych oraz obszerną pamięć. Aby ułatwić dostosowanie płytki do potrzeb aplikacji jej wyprowadzenia są kompatybilne z Arduino, dzięki czemu można stosować liczne, łatwo dostępne moduły rozszerzeń. Opracowywanie oprogramowania ułatwia darmowa dystrybucja Linuksa oraz programy narzędziowe. Płytka jest również doskonałą platformą dla systemu Android.

Nasze partnerstwo z Farnell element14 przy opracowywaniu i produkcji tego zestawu ewaluacyjnego oraz modułów rozszerzeń ułatwia wszystkim konstruktorom urządzeń mikroprocesorowych szybkie zbudowanie prototypu i ocenę ich konstrukcji w warunkach rzeczywistych – powiedział Jacko Wilbrink, Sr. Marketing Director of Microprocessors, Atmel Corporation. Wyposażaliśmy płytkę w interfejs graficzny średniej klasy, pojemnościowy interfejs dotykowy, interfejsy do komunikacji przewodowej i bezprzewodowej oraz w darmową dystrybucję Linuksa i biblioteki Qt. Jesteśmy bardzo dumni z najnowszego członka rodziny Xplained – dodał Wilbrink.

Mikroprocesor Atmel z rdzeniem ARM Cortex-A5 zapewnia balans pomiędzy bogatym wyposażeniem i bardzo małym poborem mocy w celu spełnienia wszystkich potrzeb aplikacji przemysłowych – powiedział David Shen, Chief Technology Officer at Farnell element14. Nowy zestaw ewaluacyjny Xplained, w połączeniu z modułami rozszerzeń, które będą dostępne już wkrótce, dadzą jeszcze więcej możliwości platformie SAMA5D i będą bardzo pomocne zarówno profesjonalistom, jak i hobbystom, nauczycielom oraz studentom, nie tylko w pracy zawodowej, ale i poza nią – dodał Shen.

Rodzina mikroprocesorów SAMA5D3 jest idealna dla komputerów przenośnych oraz aplikacji mobilnych, gdzie znaczenie krytyczne ma mały pobór mocy oraz niewielkie wymiary obudowy.

Podstawowe parametry zestawu Xplained z SAMA5D3:
* Platforma sprzętowa Atmel Xplained jest przeznaczona do nauki oraz szybkiego budowania prototypów
* Dobrze udokumentowane rozwiązanie z mikroprocesorem Cortex-A5 jest gotowe do zastosowania we własnej konstrukcji
* Zestaw ma bogate wyposażenie, zwłaszcza w interfejsy komunikacyjne
* Zasilanie za pomocą USB (nie jest wymagany zasilacz)
* Elastyczność – złącza kompatybilne z Arduino umożliwiają stosowanie modułów rozszerzeń przeznaczonych dla Arduino
* Opracowanie open source – dostępne są wszystkie pliki projektu, dzięki czemu rozwiązania można łatwo zastosować we własnych projektach
* Pakiet oprogramowania zawierający sterowniki i przykłady programów
* Darmowe: biblioteka Qt (do obsługi interfejsu dotykowego) i dystrybucja Linux

Nowy zestaw jest najnowszym dodatkiem do bogatej oferty rozwiązań Farnell element14, która obejmuje wszystko, co potrzebne konstruktorowi – od zestawów startowych do kompletnych płytek deweloperskich, włączając w to najnowsze wyroby oraz ekskluzywne oferty.

Cieszy nas rosnące zapotrzebowanie na platformy do opracowywania urządzeń embedded oraz rozwój naszego partnerstwa z firmą Atmel. Pozwala nam to zapewnić rozwiązania „pod klucz”, które są przeznaczone do budowy systemów zasilania szeroko rozumianej rodziny mikroprocesorów SAMA5 i SAM9 – powiedział Mark Cieri, Vice President of Sales and Marketing at Active-Semi. Nowy zestaw ewaluacyjny SAMA5D3 Xplained firmy Atmel jest niedrogą i szybką platformą prototypową dla obszernego zakresu mikroprocesorowych aplikacji konsumenckich. Nasze układy zasilające ACT8865 i ACT8945A, specjalnie zoptymalizowane dla Atmela, odgrywają kluczową rolę w zmniejszeniu wielkości płytki i złożoności opracowania – dodał Cieri.

Sprzedaż zestawu SAMA5D3 Xplained rozpocznie się w połowie marca 2014 roku przez Farnell element14 w Europie, Newark element14 w Ameryce Północnej i element14 w regionie Azji i Pacyfiku w cenie 79 USD. Rejestracja osób chętnych do zakupu produktu odbywa się na stronie http://www.element14.com/sama5d3.

Farnell element14
Farnell element14 to najwyższej klasy dystrybutor produktów, usług i rozwiązań opartych na zaawansowanych technologiach, przeznaczonych do projektowania, konserwacji i napraw systemów elektronicznych. Informacje o najnowszych produktach, usługach i oprogramowaniu zgromadzone w jednym miejscu, w internetowej społeczności inżynierskiej, w ramach której można wymieniać poglądy i poradzić się ekspertów. Nasza społeczność to także źródło niezależnych informacji technicznych oraz przydatnych narzędzi. Niezależnie od tego, czy zaznajamiasz się z nową technologią, pracujesz nad kolejnym projektem lub poszukujesz części do napraw, możesz zaufać firmie Farnell element14. U nas uzyskasz odpowiedzi i komponenty niezbędne do sprawnej realizacji Twoich projektów — od samego ich początku. Farnell element14 to marka handlowa firmy Premier Farnell plc (LSE:pfl) w Europie.
 
Więcej informacji:
Biuro prasowe – www.premierfarnell.com/media-centre
Facebook – /element14page
Twitter – @element14news; @element14; @farnellnews
YouTube – element14
E-mail: pressoffice@premierfarnell.com 
 
Dane kontaktowe:
Jen Cooke
Menedżer PR w Europie
Tel.: +44 (0) 113 3484904
E-mail: jcooke@premierfarnell.com

Joanna Manarczyk
Monday PR
Tel.: 48 795 468 975
E-mail: joanna.manarczyk@mondaypr.plMondayPR
Na podstawie: www.premierfarnell.com/media-centre

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii