Hanna Gut 2012-05-07

Bezpieczeństwo nowej generacji - blueMatic EAV od firmy Winkhaus

Bezpieczeństwo nowej generacji - blueMatic EAV od firmy Winkhaus

blueMatic EAV firmy Winkhaus to nowatorskie rozwiązanie na rynku zdalnie otwieranych zamków drzwiowych. Wysoki poziom bezpieczeństwa połączony z niespotykanym komfortem obsługi sprawiają, że zamek blueMatic EAV jest adresowany do różnych odbiorców: osób poszukujących wysokiej klasy zabezpieczeń do drzwi, pasjonatów najnowszych technologii w codziennym życiu, jak również niepełnosprawnych, którym manualne posługiwanie się kluczem sprawia kłopot.

Zamek blueMatic EAV, dostępny w ofercie firmy Winkhaus, to propozycja dla poszukujących bezpieczeństwa i wygody. W momencie zamknięcia drzwi dochodzi do ich automatycznego zaryglowania w trzech punktach - poprzez zapadkę w środkowej części oraz za pomocą masywnych rygli hakowych - na dole i u góry skrzydła. Oprócz tego, po manualnym przekręceniu klucza we wkładce, wysuwa się główny rygiel, który stanowi dodatkowe zabezpieczenie w środkowej części drzwi. Otwarcie zamka odbywa się przy użyciu elektrycznego silnika 12V, który sprawia, że rygle i zapadka cofają się. Wysoką odporność zamka na włamanie potwierdzają certyfikaty instytutów europejskich, m.in. certyfikat VdS (niemiecka organizacja ubezpieczycieli - Verband der Versicherer) klasy A. Atutem zamka blueMatic EAV jest też blokada niezamierzonego wysunięcia rygli, która chroni ościeżnicę przed uszkodzeniem.

Do niedawna technologie umożliwiające odryglowanie zamka w drzwiach za pomocą skanera tęczówki oka były znane nam jedynie z literatury i filmów science fiction. Firma Winkhaus postanowiła wdrożyć magię kina do codziennego życia. Zamek blueMatic EAV, oprócz otwierania tradycyjnego, poprzez przekręcenie klucza we wkładce, może być odryglowany także na wiele innych sposobów. Jednym z nich jest użycie pilota - naciskając przycisk, możemy odryglować zamek z większej odległości. Kolejną możliwością otwierania drzwi jest użycie chipa w formie breloka. Zamek blueMatic EAV można odryglować również przy pomocy przycisku zamontowanego obok drzwi. Idąc z duchem czasu i obserwując nowości na rynku technologicznym, firma Winkhaus posunęła się o krok dalej. Drzwi z zamkiem blueMatic EAV otworzymy, przykładając palec do czytnika linii papilarnych, a nawet za pomocą czytnika tęczówki oka. Dzięki takim rozwiązaniom mamy gwarancję tego, że niepowołana osoba nie dostanie się do naszego domu. Użytkowników telefonów komórkowych ucieszy fakt, iż wracając do domu, mogą wysłać polecenie otwarcia zamka za pomocą sms–a.

Szeroki wybór sposobów odryglowania drzwi to także bardzo praktyczne rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych lub starszych, którym tradycyjny sposób otwierania drzwi przy pomocy klucza sprawia trudność.

Wybierając zabezpieczenia do swojego domu, coraz większa liczba prywatnych inwestorów sięga po rozwiązania innowacyjne. Do takich z pewnością zalicza się zamek blueMatic EAV firmy Winkhaus, łączący bezpieczeństwo i wygodę z nowoczesnością.Hanna Gut
Na podstawie: winkaus.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii