Filip Granowski 2014-01-30

Łączniki i zaślepki profili do budowania konstrukcji

Łączniki i zaślepki profili do budowania konstrukcji

Firma ELESA+GANTER rozszerzyła ofertę łączników i zaślepek do profili o nową grupę noszącą oznaczenia STC, RTE, STE, NDA, NDE, NDL i NDQ. Nowe produkty wykonane są z technopolimeru i mają przekrój kwadratowy lub okrągły. Łączniki ułatwiają szybki montaż dowolnych konstrukcji opartych na profilach.

Grupa łączników i zaślepek z serii STC to aż 6 różnych funkcjonalnie elementów:
1) Łącznik kwadratowy STC zbudowany jest z dwóch elementów wykonanych z poliamidu. Opcjonalnie może być wzmocniony wkładką ze stali ocynkowanej lub stali nierdzewnej. Wśród możliwych wariantów mamy do dyspozycji łączniki STC od jednoosiowego dwukierunkowego do trzyosiowego sześciokierunkowego. Przeznaczony jest głównie do budowy prostych zabudów urządzeń, jak również osłon całych maszyn. Niebywałą zaletą łączników STC jest prosty montaż, polegający na wciśnięciu elementu w profil bez konieczności użycia dodatkowych śrub, czy narzędzi.

2) Regulowany łącznik STC-A zbudowany jest z dwóch elementów wykonanych z poliamidu połączonych w sposób przegubowy. System STC-A zapewnia płynną regulację kąta pomiędzy ramionami łącznika od 0 do 1950- zależnie od wersji. Sposób montażu konstrukcji jest identyczny jak w przypadku łącznika STC. Elastyczność kształtowania łącznika STC-A sprawia, że jest on idealnym elementem do zabudowy np. central wentylacyjnych, często pracujących na poddaszach budynków, gdzie kształt można dopasować do dowolnej przestrzeni.
3) Łączniki rozprężne RTE i STE wykonane są z technopolimeru na bazie poliamidu. Model RTE jest łącznikiem do profili okrągłych zaś model STE do kwadratowych. Brak kołnierza w budowie obu elementów pozwala na łączenie profili z dowolnymi konstrukcjami, przy czym sam łącznik nie jest widoczny. Montaż realizowany jest za pomocą nakrętek lub śrub umieszczanych w wewnętrznych gniazdach elementów RTE i STE. W momencie skręcania stożkowy kształt gniazda wywołuje rozprężanie się łącznika i nacisk na wewnętrze ściany profilu, co zapewnia dużą wytrzymałość połączenia na rozciąganie.
4) Wkładki do profili ze stopą o regulowanej wysokości serii NDA. Wykonane są z technopolimeru na bazie poliamidu i dostępne dla profili okrągłych NDA.T oraz dla profili kwadratowych NDA.S. Zależnie od rozmiaru mogą przenosić obciążenia do 2500N. Sposób regulacja realizowany jest poprzez wkręcanie/wykręcanie poliamidowej stopy.
5) Dzielone zaślepki NDL.T do profili okrągłych oraz NDQ.T do kwadratowych, wykonane z technopolimeru. Kształt wewnętrznego gniazda zaślepek jest przystosowany do montażu nakrętek sześciokątnych DIN 934. Umożliwiają one na przykład montaż stóp, służąc jak elementy podstawy prostych konstrukcji np. systemy magazynowe. Maksymalne obciążenie statyczne wkładek NDL.T/ NDQ.T wynosi 3000N.
6) Zaślepki rozprężne do profili okrągłych i kwadratowych NDE.T i NDE.Q to produkt służący do trwałego montażu różnych elementów. Wykonany jest z technopolimeru bazującego na poliamidzie, co zapewnia wysoką trwałość i dużą wytrzymałość mechaniczną (do 3000N). System wewnętrznych stożkowych gniazd zaślepek NDE.T/NDE.Q działa identycznie jak w przypadku łączników RTE/STE, wywołując rozprężanie się elementu wewnątrz profilu. Zaślepki sprawdzają się idealnie jako element montażowy np. stóp w maszynach i urządzeniach. Połączenie gwarantuje dużą wytrzymałość mechaniczną i odporność na drgania poprzez brak luzu.
 
Poniżej zamieszczone zostały linki do stron katalogowych prezentowanych produktów.
• STC- łącznik kwadratowy
• STC-A- regulowany łącznik kwadratowy
• RTE- łącznik rozprężny okrągły
• STE- łącznik rozprężny kwadratowy
• NDA.T- zaślepka do profili okrągłych ze stopą o regulowanej  wysokości
• NDA.Q- zaślepka do profili kwadratowych ze stopą o regulowanej  wysokości
• NDL.T- zaślepka do profili okrągłych
• NDQ.T- zaślepka do profili kwadratowych
• NDE.T- zaślepka rozprężna do profili okrągłych
• NDE.Q- zaślepka rozprężna do profili kwadratowych


ELESA+GANTER®
Grupa ELESA+GANTER® jest światowym liderem w produkcji standardowych elementów maszyn. Marka ta została powołana do życia przez dwie, współpracujące ze sobą od 35 lat firmy: ELESA S.p.A i Otto Ganter GmbH & Co. KG.
ELESA+GANTER® to ponad 50 000 elementów standardowych, części do maszyn i urządzeń oraz wiele produktów specjalnych wykonywanych pod określone, specyficzne wymagania klienta. Elementy standardowe Elesa+Ganter® łączą w sobie zarówno najwyższą jakość, funkcjonalność, innowacyjność, jak i dbałość o wzornictwo. Potwierdzeniem tego jest ponad 120 patentów i ponad 25 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów m.in. " International Forum Design Award ", "Compasso d'Oro" w Mediolanie czy "Design Center" w Stutgarcie. Wszystkie produkty E+G produkowane są zgodnie z normą ISO 9001:2008 oraz normą środowiskową ISO 14001:2004.

Marka jest reprezentowana w ponad 55 krajach świata, m.in. w Polsce.

ELESA+GANTER Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy ELESA+GANTER® i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki. Wykwalifikowana kadra i magazyn w Polsce gwarantują oprócz najwyższej jakości produktów, doradztwo techniczne u klientów, profesjonalną i szybką obsługę sprzedażową (20 000 elementów E+G dostarczane jest w systemie 24h z magazynu w Polsce).

Więcej informacji o firmie i jej ofercie, katalog produktów, tabele wymiarów, darmowe pliki 2D i 3D do pobrania, znajdują się na stronie:www.elesa-ganter.pl .
Szczegółowe informacje o nowościach i zastosowaniach produktów E+G można także przeczytać w newsletterze dostępnym na stronie: www.elesa-ganter.info.pl
 Dodatkowych informacji udziela:

Filip Granowski
Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.
tel: (+48) 22 737-70-47
fax (+48) 22 737-70-48
email: fg@elesa-ganter.com.pl
www.elesa-ganter.pl
www.elesa-ganter.info.plFilip Granowski
Na podstawie: www.elesa-ganter.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii