Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2012-01-02

Czujniki optyczne PD30

Czujniki optyczne PD30

Firma Carlo Gavazzi wprowadziła do oferty nową generację miniaturowych czujników fotoelektrycznych o wyjątkowych cechach. Czujniki mieszczą się w standardowych oprawkach, dzięki czemu nadają się do instalacji w globalnych aplikacjach. Nowa seria czujników PD30 jest prosta w obsłudze, posiada przycisk do precyzyjnego programowania, eliminując błędy konfiguracji generowanie przez ustawianie parametrów za pomocą potencjometru.

Wiele modeli umożliwia zdalne opcje uczenia, tak więc ustawienie i programowanie czujnika może odbywać się zdala od aplikacji. Te same modele posiadają opcję blokowania ustawień czunika, udostępniając odporność na próby zmian konfiguracji.

Nowe czujniki zapewniają wiele korzyści, w tym wzajemną eliminację zakłóceń, pomoc w wyrównywaniu czujnika, możliwość sprawdzania prawidłowego działania za pomocą PLC. Na uwagę zasługuje alarm, jaki może być generowany gdy poziom zabrudzenia frontu czujnika ulegnie zabrudzeniu na poziomie ostrzegawczym.

Seria PD30 jest dostępna w sześciu technologiach wykrywania, kilka zaawansowanych zakresów, które wcześniej nie były spotykane w czunikach tej wielkości, w tym poprzez belki (15m) oraz spolaryzowanie odblaskowe (6m). Dostępne są również modele odbiciowe, zdolne usuwać tła, odblaskowe. Każdy czujnik zasilany jest prądem 10-30VDC i posiada wyjście tranzystorowe 100mA, które może być zaprogramowane jako normalnie otwarte lub normalnie zamknięte. Czujniki są zbudowane w zwartej obudowie o wymiarach 10.8x20x30 mm, a ceny zaczynają się już od 70$.

Wszystkie nowe czujniki posiadają poświadczenia cUL, RoHS i CE.

Na podstawie: gavazzionline.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii