Krzysztof Stutko 2011-01-27

Trzpienie ustalające serii GN 722

Trzpienie ustalające serii GN 722

Firma GANTER, światowy lider w produkcji trzpieni ustalających, wprowadziła nową serię tych produktów o oznaczeniu GN 722. Elementy te zaprojektowane zostały do wzajemnego blokowania elementów konstrukcji stalowych w budownictwie, przemyśle ciężkim, czy motoryzacyjnym.

Masywna konstrukcja oraz odpowiedni zakres tolerancji wymiarów umożliwiają ich stosowanie w konstrukcjach „ogólnego przeznaczenia”, tzn. takich, w których nie jest wymagana duża precyzja wykonania. Dotyczy to zarówno otworu współpracującego dla trzpienia, jak i otworów montażowych.

Seria nowych trzpieni ustalających GN 722 składa się z trzech wariantów wykonań, dedykowanych dla trzech różnych sposobów zamocowania:

  • GN 722.1 – montaż przez spawanie,
  • GN 722.2 – montaż przez przykręcenie (prostopadle do powierzchni zamocowania),
  • GN 722.3 – montaż przez przykręcenie (równolegle do powierzchni zamocowania)

Wszystkie wykonania trzpieni serii GN 722 posiadają:

  • ocynkowaną stalową szpilkę blokującą pasywowaną na niebiesko (zgodnie z RoHS),
  • ocynkowane, stalowe ramię dźwigni pasywowane na niebiesko (RoHS).
  • stalowy korpus.

Korpus, w zależności od wariantu wykonania, powlekany jest żywicą epoksydową w kolorze czarnym (GN 722.2 oraz GN 722.3) lub czerniony (GN 722.1) dla ułatwienia jego przyspawania.

Trzpienie serii GN 722 mogą zatem być stosowane zarówno w warunkach dużego zapylenia, czy zabrudzenia (większy zakres tolerancji wymiarów), jak i w środowiskach zagrożonych korozją (odpowiednie zabezpieczenie antykorozyjne poszczególnych elementów). Są też tanią alternatywą dla precyzyjnych trzpieni ustalających przeznaczonych dla przemysłu maszynowego czy oprzyrządowania.Krzysztof Stutko
Na podstawie: elesa-ganter.com.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii